Škoda se opět spojila s Brainz VR, vydávají aplikaci pro děti

Škoda Magic Book přivádí k životu postavy Laury a Klementa z tištěné verze knihy

Škoda Magic Book přivádí k životu postavy Laury a Klementa z tištěné verze knihy

Automobilka Škoda ve spolupráci se vývojářským studiem Brainz VR představila aplikaci, jež kombinuje dětskou knihu s rozšířenou realitou. Aplikace Škoda Magic Book tak přidává nové prvky do původní tištěné knížky a zároveň ji celou převádí do digitální podoby. „Už delší dobu zahrnujeme děti do naší komunikace a snažíme se vytvářet obsah, který je určen právě jim. Rádi bychom, aby už i malé děti věděly, jaká auta děláme,“ říká Milan Dědek, international brand manager Škody.

Automobilka proto vydala dětské ilustrované knihy ke svým modelům automobilů Fabia a Karoq a k nim nechala vytvořit také samostatnou mobilní aplikaci s rozšířenou realitou. Její základ tvoří virtuální kniha, kterou mohou děti libovolně umístit do reálného světa, listovat jí a prohlížet si obsah ze všech možných úhlů. Virtuální kniha svým obsahem navazuje na příběh Laury a Klementa v původní tištěné knize, apka však využívá animace, čili se jednotlivé postavy nebo předměty dotekem pohybují.

Škoda Magic Book funguje nezávisle na tištěné knize a prohlédnout si ji tak může každý. K propojení dochází až po naskenování obálky tištěné verze, kdy se v aplikaci zjeví bonus v podobě interaktivního 3D modelu cirkusu. „V první fázi jsme hledali inspiraci v už existujících dětských aplikacích i hračkách, se kterými rády interagují. Na základě toho byl navržen koncept knihy, doplněn interaktivními úkoly s výraznou obrazovou i zvukovou odezvou,” komentuje vývoj Petr Slavík, UX designér z Brainz VR. „Naším úkolem bylo rozhraní co nejvíce zjednodušit, aby jej děti zvládly ovládat bez pomoci rodičů,“ dodává.

Škoda Magic Book je volně dostupná pro Android i iOS.