Škodovka má od Brainz VR další aplikaci, pro model Fabia R5

Škoda Auto se opět spojila s Brainz VR a společně uvádí další aplikaci s využitím rozšířené reality, tentokrát k příležitosti oslavy třetího vítězství modelu Škoda Fabia R5 ve světovém šampionátu WRC2. Právě s ním totiž dostanou uživatelé možnost v aplikaci Motorsport AR nejen závodit po jimi sestavených trasách, ale také jej umístit dle libosti do reálného prostředí. Uživatelům je navíc zpřístupněn i celý vnitřek automobilu, díky čemuž se může každý naplno vžít do role závodního jezdce a porovnat rozdíly vybavení oproti klasickému osobnímu automobilu. Podobně funguje aplikace z loňska pro model Škoda Karoq.

Před samotným závodem si uživatel pomocí bloků sestaví vlastní trasu. Na základě jejich počtu a vzdálenosti je pak nastaven čas, který je potřeba zdolat, aby uživatel získal medaili a postupně si tak zpřístupnil další. Všech 13 bloků tratě bylo inspirováno reálnými krajinami, ve kterých se světové závody konají – třeba Finskem s kamenitými cestami obklopenými jehličnany či Portugalskem a jeho větrnými elektrárnami. „U každého bloku jsem se snažil najít klíčové elementy tratě. U některých to jsou skoky na lesních cestách, někdy to je průjezd úzkou zatáčkou nebo řekou,“ vysvětluje designér Petr Kollarčík.

Model vozu může být v reálné velikosti nebo zmenšený

Model vozu může být v reálné velikosti nebo zmenšený

Hráč si může prohlédnout i interiér vozu

Hráč si může prohlédnout i interiér vozu

K tvorbě aplikace byla využita nová technologie ARKit, která umožňuje tvorbu pokročilých aplikací s rozšířenou realitou pro zařízení od firmy Apple. „Herní engine Unity3D navíc zprostředkovává pokročilou 3D grafiku a dobře simuluje fyzikální vlastnosti automobilu. Ve verzi pro zařízení Android pak plánujeme použít knihovnu ARCore,” dodává vývojář Ondřej Pultera. Aplikace je zatím dostupná pouze pro platformu iOS, verze pro Android se teprve připravuje.