Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Škodovka spouští aplikaci pro snadné mytí firemních aut

V aplikaci lze kromě zakoupení programu zobrazit i délku fronty a čekací dobu

V aplikaci lze kromě zakoupení programu zobrazit i délku fronty a čekací dobu

Vývojářské studio Digilab autmobilky Škoda spustilo pilotní verzi další své aplikace. Ta má usnadnit řidičům firemních vozů obsluhu i platbu u mycích linek. Apka SimpleCare nabízí přístup až k 200 myčkám firem Benzina a MOL po celém Česku.

Pomocí aplikace si řidič najde nejbližší myčku a nechá se k ní navigovat. Tam kamera rozpozná jeho poznávací značku, která zároveň identifikuje zvolený mycí program a spustí jej. Kromě umytí bez nutnosti vystoupit z auta nabízí SimpleCare i další informace o konkrétní pobočce, včetně počtu aut ve frontě nebo zbylý čas do dokončení programu.

Každý zákazník si může zvolit tarif podle potřeby - měsíční variantu pro mytí podle potřeby, roční tarif s 24 umytími či neomezený tarif. Platby za tarify navíc probíhají přes fakturu, čímž se aplikace snaží firmám zjednodušit i vyúčtování. SimpleCare je zatím nabízena jen klientům autorizovaných dealerů Škoda Auto. Ti si ji mohou stáhnout pro platformu iOS.