Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Školnísešit.cz získává za 15 % milionovou investici od švýcarského BlackLexu

Na podzim chystají autor a investor verzi v angličtině, na principu částečného zpoplatnění.

Švýcarská společnost BlackLex vstupuje na český trh, její první investicí je koupě 15 % firmy mySchoolNotebook za „řádově miliony korun“. mySchoolNotebook s.r.o. provozuje web Školnísešit.cz, umožňující vést si poznámky online a sdílet je.

Autorem projektu je sedmnáctiletý Jakub Rož, někdejší vítěz Junior Internetu, zakladatel internetové agentury Flow Media. Protože Rož není plnoletý, většinový podíl v nově založené firmě mySchoolNotebook vlastní přes svého strýce Pavla Václavíka (57,5 %), zbývající podíl má Rožův společník Jan Kuča (27,5 %).

„Společným cílem zakladatele a nového investora je globální expanze,“ oznámili dnes společně. „Tuzemský trh neposkytuje projektu tohoto typu dostatečné podmínky pro sobě adekvátní růst a nastavuje hranice, které školní sešit přerůstá již ve své podstatě.“

„Digitalizace vzdělávání, v západním světě probíhající proces, se v Česku ztuha rozbíhá, a tak školský systém sám cíleně omezuje základnu uživatelů,“ tvrdí autor projektu i investor.

V prvním týdnu po spuštění v březnu 2010 získal projekt na tisíc uživatelů, momentálně je založeno přes 18 tisíc „školních sešitů“. Letos na podzim, začátkem školního roku 2011/2012 je plán uvést anglickou verzi mySchoolNotebook.com v USA a Británii.

Narozdíl od české má fungovat na principu „freemium“ – základní funkce zdarma, ostatní za měsíční poplatek.

BlackLex vyhledává investice v oblasti mobilních aplikací a internetu, především ve společnostech ze střední a východní Evropy. Součástí fungování společnosti je AdvisoryBoard, která sdružuje experty z různých oborů sídlící po celém světě. Projekt založil a řídí David Dostal.

Vybudoval komunitní server pro ženy Gyn.de, donedávna spoluvlastnil a řídil švýcarský investiční fond Centralway.

Poznámka: Společnost BlackLex je sponzorem přehlídky mobilních aplikací AppParade, kterou pořádá server Médiář.cz.