Skřivánek odchází z Mladé fronty

Tomáš Skřivánek opouští Savovovo vydavatelství, poněvadž chce být šéfem rozhlasu.

Tomáš Skřivánek. Foto: Vojta Herout

Tomáš Skřivánek na listopadové akci Médiáře. Foto: Vojta Herout

Vydavatelství Mladá fronta Františka Savova opouští Tomáš Skřivánek, dosavadní ředitel divize Euro E15. Je to kvůli tomu, že momentálně kandiduje na místo generálního ředitele Českého rozhlasu. V tendru je mezi pěticí finalistů. „K 9. prosinci, tedy ke dni podání projektů, jsem zároveň podal rezignaci v Mladé frontě,“ řekl Médiáři Skřivánek. Byl také členem představenstva Mladé fronty, tento týden uplyne měsíční výpovědní lhůta s funkcí spjatá.

Skřivánek začínal jako reportér MF Dnes, v roce 2000 stál u zrodu portálu Peníze.cz. Do Mladé fronty přišel na podzim 2007, aby tam založil a vedl bezplatný ekonomický deník E15. V březnu 2011 se ve firmě stal ředitelem divize ekonomických titulů. V listopadu 2013 převzal i roli šéfredaktora týdeníku Euro, šéfování obou titulů nicméně zanechal v červenci 2014.

Divize Euro E15 Mladé fronty by se nicméně měla dělit. Řadu titulů Mladé fronty se totiž chystá odkoupit mediální firma Czech News Center Daniela Křetínského a má se za to, že součástí transakce bude i ekonomický deník E15, zatímco Euro zůstane Savovovi.