Skylink opět zdražuje servisní poplatek, pošesté

Největší tuzemský poskytovatel satelitní televize Skylink oznámil, že od března opět zvýší takzvaný servisní poplatek. Znevýhodní tím zákazníky, kteří jej platí najednou na delší období. Poplatek na 24 měsíců se totiž zvýší z 1.895 na 2.399 Kč, tedy o 504 Kč, roční vzroste z 1.189 na 1.399 Kč, tedy o 201 Kč. Roční v nových cenách vyjde v přepočtu na 117 Kč na měsíc (dosud 99 Kč), dvouletý na 100 Kč (dosud 79 Kč). Poplatek hrazený měsíčně zůstává na 89 Kč, nicméně zvyšoval se před rokem, do té doby činil 79 Kč.

Celkově jde už o šesté zdražení od zavedení poplatku v roce 2012. U plateb na delší období se mění ceny nastavené před dvěma lety. „Ke změně výše jednorázových plateb servisního poplatku dochází teprve po dvou letech, a to pouze v Česku. Výše servisního poplatku se tak dostává přibližně na úroveň Slovenska,“ uvedl mediální zástupce Skylinku Marek Němec.

Zároveň od března zdraží poplatek za programový balíček Smart. Měsíční úhrada vzroste o 20 Kč na 259 Kč a roční o 220 Kč na 2.849 Kč. „K úpravě ceny balíčku Smart jsme přistoupili až po třech letech. Od té doby se programová nabídka rozšířila o 16 HD programů a všichni předplatitelé získali navíc možnost sledovat své programy také přes internet prostřednictvím služby Skylink Live TV včetně sedmidenního archívu a rozsáhlé videotéky, a to až na čtyřech zařízeních současně,“ prohlásil Němec.

„Zákazníci, kteří se změnou ceny nesouhlasí, mají právo ke dni účinnosti změny neprodloužit předplatné anebo smlouvu bez sankcí ukončit,“ doplňuje provozovatel Skylinku.

Skylink má celkem v Česku a na Slovensku podle předloňských údajů kolem 1,65 milionu zákazníků, z toho asi jeden milion připadá na Česko. Milion uživatelů platí měsíční servisní poplatek a 650.000 si předplácí některý z programových balíčků. Firma koncem loňska informovala, že převezme uživatele satelitní platformy Liberty Global v Česku, na Slovensku, v Rumunsku a v Maďarsku.

Průřez placenou nabídkou na Skylink 7

Ve čtvrtek 7. února v 18.00 spustí Skylink nový kanál nazvaný Skylink 7. Půjde o průřez placenou nabídkou, doplněný o praktické informace a novinky o satelitní a internetové televizi Skylink. Program bude vysílat v šestihodinových blocích. Na pozici číslo 7 nahradí dosavadní program Skylink Ochutnávka, který vždy na měsíc zpřístupňoval některý z placených programů zdarma. Koncept ochutnávky bude pokračovat, ale jinde - před otevřením vybraného programu na jeho standardní pozici.

Program Skylink 7 má být přístupný všem zákazníkům Skylinku. Jednotlivé pořady budou výběrem z programů napříč žánry – půjde o filmy (AMC, FilmBox, Film Europe, Be2Can, Československo HD, Horor Film, CS Film a Film+), sport (Sport1 HD, Sport2 HD a Golf Channel), dokumenty (Viasat Nature, Viasat History, Viasat Eplore, Spektrum HD, Discovery, Kino Svět, TV War a Up Network), hudba a lifestyle (Stingray Classica, Stingray iConcert, TLC, TV Paprika) a dětské programy (CS Film, Minimax).

Stovka filmů od Filmboxu

Skylink rovněž doplňuje svou nabídku filmů na vyžádání, která je součástí služby Skylink Live TV. Videotéka dostupná díky připojení k internetu nově nabízí stovku snímků z produkce Filmbox International, spojené se stanicí Filmbox. „Rozšířená funkcionalita je dostupná všem uživatelům Skylink Live TV bez jakýchkoliv doplatků,“ uvádí firma.