Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Skylink zase zdražuje servisní poplatek, počtvrté

Provozovatel satelitní televize navyšuje povinnou měsíční platbu z dosavadní 70 na 79 Kč.

Satelitní televize Skylink opět s novým rokem zvýší každému ze svých zákazníků takzvaný servisní poplatek. Ten bude od 1. března činit 79 Kč měsíčně, hradit ho je nutné přes SIPO nebo inkasem z účtu. Jde už o čtvrté zdražení od zavedení poplatku v roce 2012. Postupně se zvyšoval z 29 na 33 Kč v roce 2014na 55 Kč v roce 2015 a na dosavadních 70 Kč v loňském roce 2016.

Poplatek je možné uhradit jednorázově na 12 měsíců (za 1.198 Kč, měsíc tak vychází skoro na 100 Kč) nebo na 24 měsíců (1.895 Kč, měsíc vyjde na 79 Kč). To platí pro ty, kteří odebírají základní nabídku neplacených programů. Odběratelé placených balíčků televizních programů mají servisní poplatek zahrnutý v ceně.

Cena se zvyšuje u balíčků Mixbox (nově 165 Kč měsíčně), CS Film + CS Mini + Horor Film (131 Kč) a Film Europe + CS TV (152 Kč), lze ji platit také jednorázově na rok, nicméně průměrná cena za měsíc se přitom nesníží, ani nezvýší. Cena balíčků Smart, Flexi 7, Multi, Kombi, HD Plus, Multi HD a Komplet se nemění.

„Změna ceníku odráží postupný přesun nákladů souvisejících se satelitním přenosem televizních programů z vysílatelů na naši společnost. To ve spojení se stále širší programovou nabídkou a přechodem na HD kvalitu vysílání výrazně ovlivňuje naše hospodaření,“ uvádí lucemburská firma M7 Group, která platformu Skylink provozuje.

Satelitní televize nalákala v průběhu digitalizace televizního vysílání řadu zákazníků na to, že bude v základu bezplatná, nicméně už čtvrtý rok po sobě zmíněný poplatek zdražuje. V minulosti M7 Group dostala od Českého telekomunikačního úřadu pokuty celkem 15 milionů Kč za zavedení servisního poplatku u služeb, které byly do roku 2012 bezplatné.