Slevomat buduje online databázi lokálních služeb

Po cestování, zážitcích a gastronomii rozvíjí portál Slevomat segment lokálních služeb. Jeho cílem je vytvořit největší platformu drobných živnostníků, které propojí jednotným rezervačním systémem. Ten živnostníkům umožní se jednoduše napojit a v reálném čase zobrazit zákazníkům volné termíny. Objednat si například ještě týž den fitness trenéra, kadeřníka nebo třeba manikúru bude možné okamžitě a online přímo na webu Slevomatu.

“Velká část drobných živnostníků nemá rezervační systém žádný, stále fungují na bázi ‚telefon a papír s tužkou‘. To chceme změnit a vytvořit tak největší platformu umožňující přímé rezervace,” přiblížila ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková. Očekává, že do konce roku by mělo by se takto mohlo zapojit až několik stovek partnerů, a to i mimo Prahu.

„Praxe ukazuje, že podobný projekt má nemalý potenciál,“ tvrdí. Obdobně Slevomat vytvořil speciální rezervační systém pro hoteliéry: „Přímé rezervace na konkrétní termín tak díky tomu aktuálně tvoří polovinu všech objednávek v kategorii cestování.“ Zejména v Praze zájem o služby dlouhodobě roste. “Ke kadeřníkovi i na dentální hygienu je mnohdy nutné se objednávat i měsíc dopředu. Pokud ale nechcete čekat, je mnohdy těžké někoho narychlo najít. My přitom nabídneme v reálném čase nejširší nabídku,” prohlásila Havlíčková.

Na Slevomatu se loni prodalo 338.000 voucherů za služby spojené s péčí o tělo za 177 milionů Kč, zákazníků meziročně narostlo o 7 %. Nejčastějšími klienty jsou ženy, těch je poměrově třikrát tolik co mužů, ale i těch v průběhu let přibývá. Pánové přitom při pořizování zkrášlujících služeb utrácejí víc, v průměru o necelých 30 %. „Zejména v Praze a velkých městech tento trend v posledních letech potvrdily barber shopy. Těch vyrostlo v hlavním městě několik desítek,” připomíná ředitelka Slevomatu.

Novinku na trhu podpoří i speciální videokampaň na videoserveru YouTube. Zahráli si v ní reální zaměstnanci Slevomatu.