Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Slevomat.cz: Zaměstnání snů

Za testování nabídek na slevovém serveru má vybraný dostat 30 tisíc měsíčně a až 50 tisíc ve voucherech.

Slevomat.cz, první slevový server v Česku, hodlá rok po svém startu testovat kvalitu svých nabídek. Rozhodla se proto přijmout pracovníka za 30 tisíc měsíčně a na inzeruje pozici inzeruje jako „zaměstnání snů“.

Podobný „dream job“ nabízela předloni správa australského ostrova Hamilton: jeho „správce“ se měl v rámci půlročního kontraktu starat o pozitivní obraz v médiích. Právě prezentace coby místa snů napomohla k velkému mediálnímu ohlasu.

Slevomat k platu slibuje „měsíční přísun voucherů v hodnotě až 50 tisíc korun“. Na oplátku požaduje bydlení v Praze a okolí. Zájemci se mohou kvalififikovat natočením nejvýš minutového videa, v němž se představí a vychválí.