A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Slevomat mění majitele, koupila ho britská skupina Secret Escapes

Český slevový portál Slevomat.cz mění majitele. Od současných vlastníků, kterými jsou investiční skupiny Miton, Enern a In-Bridge, portál koupila britská skupina Secret Escapes. Kromě Slevomatu kupují Britové také slovenskou obdobu portálu Zlavomat.sk a český agregátor slev Skrz.cz. Ve všech zmíněných firmách získává britská skupina 100% podíl. Cena transakce nebyla zveřejněna, podle Forbesu přesáhla 1,5 miliardy Kč.

Skupina Secret Escapes je jedním z největších světových prodejců luxusních dovolených na internetu. Založena byla v roce 2011 ve Velké Británii a od té doby se rozšířila na 21 trhů v Evropě, Severní Americe a Asii. „Akvizice Slevomatu nám pomůže urychlit růst v regionu. Věříme, že tato transakce také umožní oběma firmám sdílet know-how a dále posilovat tržní postavení,“ řekl Alex Saint, spoluzakladatel a generální ředitel skupiny Secret Escapes.

Slevomat.cz založil v roce 2010 Tomáš Čupr, který dnes řídí e-shop s potravinami Rohlik.cz. Do slevového portálu poté majetkově vstoupila investiční skupina Miton, v roce 2011 pak skupina Enern a In-Bridge. Mitonu ve Slevomatu do prodeje patřil většinový podíl 55,5 %, Enern společně se zakladatelem Tomášem Čuprem drželi 36 % a In-Bridge 8,5 %.

„To, že vůbec k transakci došlo a o Slevomat byl takový zájem, je především zásluha skvělého řízení aktuálním managementem,” myslí si Čupr. Práci managementu v čele s Marií Chytilovou, ředitelkou Slevomatu, ocenil i Tomáš Matějček, zakládající partner Mitonu. „Slevomat je díky týmu Marie Chytilové skvěle vedená a finančně zdravá firma se silným tržním postavením, takže o něj byl dlouhodobě velký zájem,“ podotkl.

Denní návštěvnost největšího českého portálu se slevami se pohybuje mezi 200.000 až 300.000 uživatelů. Loni Slevomat.cz zprostředkoval zážitky a služby za téměř 2 miliardy Kč. Letos spustil nový systém rezervování pobytů, jehož meta je předstihnout Booking.com.