Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Slevomat získal rozvojový kapitál od firmy bývalého šéfa Centrum.cz

Lídr českého trhu slevových serverů ohlásil finanční injekci, kterou už letos využil na nákupy.

Společnost Slevomat, provozující stejnojmenný server hromadného nakupování, dostala peníze na další rozvoj od firmy Enern, jejímž partnerem je někdejší výkonný ředitel portálu Centrum.cz Pavel Mucha.

Dohody o rozvojovém kapitálu zahájené na začátku letošního roku byl nyní formálně dokončeny, podrobnosti zveřejněny nebyly. “Na základě těchto dohod firma Miton a nově také skupina Enern prostřednictvím Daily Deals Enern Investments poskytly Slevomatu rozvojový kapitál,” oznámila společnost.

“Slevomat je dobře vedená společnost, která dokázala vybudovat a dál zajímavě rozvíjí svoji vedoucí pozici na trhu. Naši investici bereme jako doplněk aktuálního rozvojového plánu Slevomatu,” uvedl Pavel Mucha, partner společnosti Enern, která se zaměřuje na obnovitelné zdroje energie a právě nové technologie.

Jejími jednateli jsou kromě Muchy jeho bývalý kolega z Centrum Holdings Radovan Nesrsta a manažer úspěšný v zahraničí, mj. bývalý šéf ruské Alfa Bank Petr Šmída. Českou pobočku Enernu vlastní z 99,99 % stejnojmenná maltská matka.

Slevomat nezveřejnil, na co přesně peníze šly, oznámil pouze, že dohody “posloužily předcházejícím akvizičním aktivitám”. Slevomat začátkem srpna oznámil koupi 51 % svého největšího konkurenta Zapakatel.cz.

Největším podílníkem Slevomatu prakticky od jeho startu loni v dubnu je se 49 % zmíněný jablonecký Miton Investment (Tomáš Čupr 27 %, Martin Korman 24 %). Ten je lídrem v oboru slevových serverů, Slevomat totiž drží podíly v trojce trhu Vykupto.cz, také v Cupolis.com a sám Miton pak ovládá Spa.cz s jejich Akcemi.

Miton před třemi lety Centrum Holding prodal službu Stahuj.cz, nedávno pak server SW.cz.