V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Slevový server nabídl vejce za korunu, aby se stal známějším

Slevový server NewGo.cz cestovní agentury New Travel.cz, jinak zaměřený na cestování a zájezdy, prodával tento týden na 20 bílých vajíček za 20 Kč, k vyzvednutí byla v prodejně v Ostravě. Vymyslela to nová posila marketingu David Lörincz, který přišel z Mall.cz.

Vejce

„Akce byla více soustředěna na branding a zvýšení povědomí o značce než na samotný prodej. Tento efekt to rozhodně mělo,“ přiblížil na dotaz Médiáře Lörincz. Nabídka proběhla ve třech vlnách - nejdřív v newsletteru, pak na Facebooku a nakonec přímo na webu.

„Výsledkem bylo vyprodání všech 3 tisíc vajíček, tedy 150 voucherů na 20 bílých vajíček asi za 6 hodin. Rozhodli jsme se dále zákazníkovi spolu s těmito vajíčky předat dárkový poukaz na slevu na zájezd NewTravel.cz. Za 20 Kč tak zákazník obdrží 20 bílých vajíček v pěkné unikátní krabičce, velikonoční přání a dárkový poukaz na slevu 300 Kč na zájezd u NewTravel.cz s platností do konce června,“ popsal.

„Návštěvnost stránek dne nabídky vzrostla o 30 % oproti měsíčnímu průměru. Viralita a konverze na facebooku a pomocí newsletteru byla také úspěšná,“ uzavírá Lörincz.