Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Sloupek bez pointy - stejně jako hovno na ulici

Kampaň proti anonymnímu sdílení psích výkalů zahrála na moji citlivou strunu - promiňte klišé, vysvětlení v článku.

Prodělal jsem stomatochirurgický zákrok a už dva dny se mi nepovedl vtip. Učinil jsem tři pokusy, všechny byly naprosto trapné a pak jsem se přestal snažit. Jsem pod vlivem léku - nepamatuju si název, ale je to osmistovka, což zní moc fajn - a moc mi to nemyslí. Lék beru ho po osmi hodinách, takže si ho dám opět už za tři čtvrtě hodiny a moc se těším. Z těchto důvodů chci upozornit, že tento text nemá pointu a ani se o ni nebudu snažit.

Když jsem poprvé přijel do Barcelony, fascinovala mě tam jedna věc. Kromě toho všeho, co jsem tušil, že tam najdu, tam bylo něco nečekaného - na ulicích jsem za celý pobyt našel jedno a pouze jedno psí hovno. Vrátil jsem se do Prahy a začal spřádat plán, který byl následně při několika debatách označen za fašistický, což je na internetu běžná věc - dokonce existuje teorie, která popisuje, kdy začnou zastánci odlišných názorů v diskusi argumentovat tím, že druhá strana jsou fašistický svině.

Plán v průběhu času došel přehodnocení, jak jsem začal vnímat úskalí české justice, a nyní bych jej nerealizoval, ale připomeňme si, jak zněl.

Plán:

  • Každý majitel psa zaregistruje jeho DNA
  • Pokud bude DNA psa nalezena v exkrementu, který se válí na ulici, bude následovat likvidační pokuta majiteli psa ve výši 10 milionů Kč. Aby se lidi báli.

Ano, je to strašný plán, že? Ale představte si ty čisté ulice Barcelony v Praze. Každý den jdu pro noviny a zejména v sobotu jsou ulice exkrementů plné. Hezký začátek slunečného dne, co říkáte?

No a pak jsem viděl novou kampaň agentury Euro RSCG v Praze 7.

Databáze psů

Je to přesně totéž, ale někdo to prostě udělal. Bez likvidační fašistické odměny. Je to fantastické. Nevěřili byste, jak úlevné je vidět, že někdo uvažuje podobně jako vy. Už jsem se bál, že jsem nějakej úchyl. Nicméně na webu je zatím spousta lidí proti. Je mi z toho smutno a připadám si snad ještě osamělejší.

Databáze psů