Panelovou diskusí v pondělí ve 13 hodin startuje 2. ročník Týdnů mediálního vzdělávání. Potrvá šest týdnů a proběhne na víc než stovce základních a středních škol po celém Česku. Zapojí se do něj 45 novinářů a mediálních odborníků. Pořádá ho Člověk v tísni v programu Jeden svět na školách.

Slovenský Denník N poprvé vyjde 30. ledna

Projekt bývalých redaktorů Sme startuje zpoplatněným webem.

První výtisky nezávislých novin N. Repro: projekt-n.sk

První výtisky nezávislých novin N. Šlo o jednorázové vydání z prosince. Repro: projekt-n.sk

Pátek 30. ledna bude prvním dnem, kdy bude k dostání slovenský Denník N. Nový projekt bývalých redaktorů listu Sme v noci na dnešek dostal nový web DennikN.sk, jenž má fungovat pár dní grátis, posléze budou články na něm zpoplatněny. Elektronickým dopisem zájemcům o tom informoval Matúš Kostolný, šéfredaktor deníku, který ze Sme spolu s desítkami kolegů odešel na protest proti majetkovému vstupu skupiny Penta.

Denník N k dnešnímu dni získal 3.932 předplatitelů. Nejlevnější abonmá – půlroční jen za přístup k webu – je přitom k mání za 29 eur, projekt tak získal minimálně 114.000 eur (kolem 3 milionů Kč). Klíčový vklad 1 milion eur (zhruba 28 milionů Kč) ovšem poskytla šestice majitelů slovenské antivirové firmy Eset, a ovládne tak nadpolovičním podílem novou vydavatelskou firmu.