V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Slovenský nábytek Javorina v Praze otevře showroom a začne prodávat přes Konsepti

Z nabídky značky Javorina

Z nabídky značky Javorina

Z nabídky značky Javorina

Z nabídky značky Javorina

Z nabídky značky Javorina

Z nabídky značky Javorina

Z nabídky značky Javorina

Z nabídky značky Javorina

Slovenská značka nábytku z masivu Javorina chystá v Praze vlastní showroom, otevře ho v květnu v objektu Visionary na adrese Železničářů 23 v Holešovicích. Prodej v Česku chystá rovněž posílit skrze nového prodejního partnera Konsepti, který bude mít u určitých produktů exkluzivní zastoupení. V Praze je zatím značka dostupná v Domark showroomu na Vinohradech, dále její produkty lze koupit v 1. art Interiéru ve Zlíně a v Living... v Brně. Prodejce designového nábytku a doplňků pro domácnost Konsepti má showroom na Praze 7, tamtéž i pod jménem Flos, v Čestlicích pod značkou D1one a flagship store italské značky Kartell na Praze 1. Showroom má také v Bratislavě.

Javorina pro výrobu svých produktů používá dubové dřevo ze Slovenska a americký ořech. Materiál zpracovává tradičními truhlářskými postupy. Hlavními produkty jsou postele, jídelní stoly, komody a knihovny. Podle zástupců značky se v Česku prodá 20 % toho, co na Slovensku, firma tu z toho důvodu cítí potenciál pro růst.

Showroom v Praze bude mít 200 metrů čtverečních a bude se starat komunikaci značky a produktů. Vedle toho bude posílen prodej u stávajících partnerů a v Konsepti. Menší produkty najdou místo v distribuci D1one„Jsme nesmírně rádi, že se nám díky spolupráci s Konsepti podařilo dostat kus Slovenska i na český trh. Věříme, že právě naše hodnoty a vlastnosti produktů, které Javorina prosazuje, pomohou přirozenému a plynulému vstupu na český trh,“ uvedl Slavomír Alžbetkin, ředitel prodejů značky Javorina.

„Kromě pozitiv, jako je celková filosofie značky, nám je sympatické, jak značka dbá na dlouhodobou udržitelnost a ochranu přírodních zdrojů. Za každého zákazníka Javorina vysadí mladý dubový stromek v nově založených porostech na východním Slovensku. Tímto způsobem každý  zákazník přispěje k obnovitelnosti přírodních zdrojů,“ doplnil ke spolupráci David Řezníček, majitel Konsepti.