Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Službě SmileCar pomůže s profilací Fyi Prague

SmileCar umožňuje sdílení aut pomocí mobilní aplikace

SmileCar umožňuje sdílení aut pomocí mobilní aplikace

Služba pro sdílení aut SmileCar posiluje své PR aktivity. S profilací na mediálním trhu a celkově s prezentací tématu sdílené ekonomiky jí nově pomůže agentura Fyi Prague. Za SmileCar stojí soukromý vlakový a autobusový dopravce Leo Express v čele s Leošem Novotným mladším, zakladatelem investiční společnosti Aakon Capital, a Peterem Köhlerem, generálním ředitelem Leo Express. Šéfem SmileCaru je Jan Charouz.

SmileCar je komunitní služba. Umožňuje lidem poptávat auta na krátkodobý pronájem či nabídnout své auto k dispozici někomu v okolí. Mediální komunikace má proto vycházet z představení SmileCar jako funkční alternativy k běžnému využívání vozu.V budoucnu chystá SmileCar expanzi do Polska a na Slovensko.