Smažte klip, žádá Mattoni. Plaťte, kontruje Řezník

Spor mezi rapperem a producentem minerálek má další kolo, firma žádá odstranění klipu.

Řezník vs. Mattoni

Řezník vs. Mattoni

Firma Karlovarské minerální vody (KMV) a její ředitel Alessandro Pasquale vyzvali českého rappera Martina Pohla alias Řezníka, aby stáhl z YouTube videoklip Pořád jenom hate 2 a současně se firmě i jejímu šéfovi Pasqualemu písemně omluvil. Uvádí to v dopisu, jehož část dnes Řezník zveřejnil na svém facebookovém profilu a který pravděpodobně psali právníci KMV.

Ukázka dopisu, který Řezník zveřejnil na svém Facebooku

Ukázka dopisu, který Řezník zveřejnil na svém Facebooku

Řezník kontruje, že Mattoni mu stále dluží peníze. „Těšil sem se, že mi konečně posílají těch dlužnejch sto tisíc, ale místo toho tam byla výzva k odstranění videoklipu a k omluvě. Proč až teď, když klip už tam visí skoro 2 měsíce? Pascale se asi teprve teď vrátil z Itálie. Až dostanu svoje peníze, tak to klidně smažu, ale do tý doby - pořád jenom hate,“ napsal Řezník na svůj Facebook.

Mediální zástupce Karlovarských minerálních vod Pavel Novák uvedl na dotaz Médiáře jen to, že „dopis je součástí komunikace pouze mezi námi a panem Pohlem, proto ho nebudeme veřejně komentovat“.

Spor mezi KMV a Řezníkem se odvíjí od roku 2013, kdy ho značka Mattoni coby generální partner ankety Český slavík a vyhlašovatel kategorie Hvězda internetu vyřadila ze soutěže, protože se „v textech svých písní vulgárním způsobem vyjadřuje na adresu vybraných skupin obyvatel, explicitně zobrazuje násilí a užívání návykových látek“. Soud nicméně už dřív rapperovi přiznal jeho právo na expresivní vyjadřování. Řezník se od té doby domáhá finanční kompenzace se zdůvodněním, že coby vítěz ankety Hvězda internetu má nárok na digitální podporu nebo videoklip v hodnotě 100.000 Kč. Mattoni se však odvolala na pravidla soutěže, v nichž stálo, že „vyhlašovatel má právo vyloučit interpreta ze soutěže bez nároku na kompenzaci v případě, dopustí-li se soutěžící nezákonného jednání nebo jednání, které je podle vyhlašovatele v rozporu s principy této soutěže, snižuje její vážnost nebo poškozuje zájmy či pověst vyhlašovatele“. Cenu si místo Řezníka odnesl mladý hudebník Jonáš Čumrik alias Johny Machette.