Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Smutný konec Suchánka a Genzera na Primě: o vysílacím čase Partičky rozhodují diváci

Novinková show mizí (na čas) z vysílání, Aféry s Pavem Křížem jdou z pátku na neděli a Šéfka se odsouvá až za půlnoc.

Stává se pomalu zvykem, že po několika neúspěšných dílech nového pořadu přenechávají bezradní televizní bossové rozhodnutí na tom, kdy novinku vysílat, na divácích. Stalo se to v případě turecké telenovely Tisíc a jedna noc, nového schématu ČT2 a teď i s pořadem Partička na Primě.

Kvůli skečovému pořadu se baviči Michal Suchánek a Richard Genzer rozloučili s Novou a přešli právě na konkurenční Primu. Ta jejich improvizační show nasadila na pátek v 21 hodin, do lukrativního vysílacího času - předtím od 20 hodin šly Aféry, nový seriál s Pavlem Křížem v roli rozvodového právníka, po Partičce ve 22 Show Jana Krause.

Nezaujali. Genzer, Suchánek, Chmela a Sokol po měsíci mizí z obrazovky. Foto: TV Prima

Nezaujali. Genzer, Suchánek, Chmela a Sokol po měsíci mizí z obrazovky. Foto: TV Prima

Necelý měsíc ale Partička z pátečního prime timu kvůli slabé sledovanosti mizí a s ní i Aféry. Už tento pátek oba pořady mezi 20. a 22. hodinou nahradí spolehlivé Vraždy v Midsomeru, desátá řada seriálu koupeného v zahraničí.

Aférám Prima věří, zkouší je dát na neděli 17. dubna od 21.10. V důsledku toho se odsouvá reality show Šéfka až na 00.15. Nekončí, ale Prima už evidentně přestává doufat v její úspěch - Šéfka jako jeden z taháků jara startovala začátkem v března v neděli ve 20.00, už po dvou týdnech se přesunula na desátou.

A Partička si dá rovnou pauzu. „Po krátké přestávce se opět na televizní obrazovky vrátí. Budou to ale diváci, kdo určí, kdy se improvizační show bude na Primě vysílat,“ sdělila mluvčí Primy Jana Mrákotová.

„V rámci ankety uveřejněné na webových stránkách www.iprima.cz může každý zájemce od úterý 12. 4. vybrat čas, kdy by se na pořad s protagonisty Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem chtěl dívat. Vybrat si mohou z celkem 10 možností. Hlasování bude probíhat až do pátku 22. 4. Pořad Partička se do vysílání Televize Prima vrátí ve vysílacím čase, který získá u diváků nejvíce hlasů,“ dodala.

Zaklínání se rozhodnutím diváků je opakem dosavadní praxe vedení televizí analogové éry, kdy naopak šéfové programu diktovali divákům prostřednictvím programové skladby, jak mají strukturovat svůj den, kdy ke kterému pořadu usedat.

Už před dvěma měsíci, po neúspěšné premiéře Tisíce a jedné noci v hlavním vysílacím čase, prohlásil lídr trhu Nova, že jeho pořady „si udrží přízeň našich věrných a náročných diváků, kteří jediní rozhodnou o tom, jak bude program Novy vypadat.“

Šéfové ČT2 zase na počátku roku stanovili vysílací schéma, které - stejně jako v případě ostatních tří kanálů České televize - výrazněji profilovalo tento programový okruh. Po čtvrt roce fungování se ukázalo několik vážných nedostatků, které srazily celkovou sledovanost ČT2, a program se proto měnil „na základě vyhodnocení diváckého ohlasu“.