Snad už poslední obrat: Okamuru na Barrandově nahradí bývalý hlasatel ČT Alexander Hemala

Publicistický večerník Dobrý večer, Česko!, který startuje na obrazovce televize Barrandov v pondělí 30. ledna, bude uvádět někdejší hlasatel Alexander Hemala. Nahradí Tomia Okamuru, který se rozhodl odejít z pořadu ještě před jeho začátkem kvůli zásahu majitele do výběru hostů, byť ještě včera ČTK tvrdil, že bude moderovat aspoň měsíc.

Podle programového ředitele Barrandova Janise Sidovského má Hemala poprvé moderovat ve středu 1. února. Pořad bude chodit od pondělí do pátku vždy od 19.55, stopáž je 10 minut. Moderátorkou prvních dílů tak zřejmě bude Martina Kociánová, která kdysi uváděla zprávy televize Prima.

Okamura tvrdí, že mu vedení televize zakázalo pozvat do prvního dílu předsedu Lékařského odborového klubu Martina Engela.

Management Barrandova to popírá. „Pro mě je to překvapení a myslím si, že je to nedorozumění. Panu Okamurovi jsme nic nezakazovali. Zmiňovaný rozhovor s panem Engelem máme v plánu odvysílat,“ řekl včera programový ředitel televize Janis Sidovský.

Barrandov podle něj zamýšlel rozhovor s Engelem zařadit do dalšího pokračování pořadu, nikoliv do jeho startu v prvním týdnu vysílání.

To Okamura odmítá. O svých výhradách a případném odchodu prý jednal se šéfredaktorem TV Barrandov Jaroslavem Spěváčkem. Není podle něj pravdou ani to, že dostal informaci, že má být rozhovor s Engelem přeložen na vysílání na další týden. „Mně bylo včera sděleno, že zákaz pana Engela je konečný, a že ‚přes to nejede vlak‘,“ sdělil dnes ČTK.

Při jednání se Spěváčkem se Okamura prý navíc dozvěděl, že byl zamítnut i další navržený host, ministr školství Josef Dobeš (VV).