Snap Clap fotografuje na tlesknutí

Slovenská aplikace má hodně přes půl milionu stažení. Zatím je zdarma, chystá nové funkce za poplatek.

Opřít a tlesknout

Opřít a tlesknout

Místo typické selfie nebo nastavování samospouště je možné vyfotit se mobilním telefonem na dálku pomocí prostého tlesknutí. Umožňuje to slovenská aplikace Snap Clap, kterou vytvořil Dávid Šproch. Telefon stačí o něco opřít v adekvátním úhlu a tlesknout, případně spoušť aktivovat prostřednictvím inteligentních hodinek.

Fotografie se ukládají do vlastní galerie s možností detailního náhledu. Dají se sdílet na sociálních sítích nebo otáčet přímo v aplikaci. Díky inteligentním hodinkám je dokonce možné prohlížet si fotky i na dálku. Snap Clap podporuje dvě hlavní softwarové platformy – Android Wear a Tizen Gear od Samsungu.

„Na rozdíl od podobných aplikací, které umožňují náhled a převzetí fotek buď v telefonu, nebo v hodinkách, tedy ne současně, Snap Clap to jako jediná aplikace dokáže simultánně v hodinkách i v telefonu ve vysokém rozlišení,“ tvrdí autor Šproch.

Aplikace je dostupná v App Store a Google Play. Aktuálně má přes 525.000 stažení pro iOS a 40.000 pro Android. Je přeložena do 16 jazyků. Dosud je zdarma, připravený ale už je tzv. freemium model, v němž budou zpoplatněny čtyři nové funkce související s inovativními způsoby spouštění fotografování nebo s využitím nositelných zařízení.