Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Snapchat odděluje osobní od profesionálního

Sociální síť Snapchat, populární zejména u mladých, přichází s novým konceptem své mobilní aplikace. V nové verzi od sebe rozdělí příspěvky přátel od příspěvků profesionálů, médií nebo influencerů. Dosud byly všechny příspěvky na jednom místě, a uživatel se musel sám zorientovat, které jsou pro něj relevantní.

Aplikace na sdílení fotografií a krátkých videí nyní nabízí uživatelům tři základní karty. Jako první se po spuštění klasicky zobrazí fotoaparát, v tomto aspektu se nic nezměnilo. Nově však po přejetí vpravo získá uživatel přístup k obsahu zveřejněnému profesionálními tvůrci, influencery a médii. Na kartě vlevo jsou pak veškeré příspěvky přátel a osobní konverzace. 

Jako další novinku Snapchat představil dynamické zobrazení konverzací s přáteli. Podobně jako v Messengeru od Facebooku se konverzace samy seřadí podle četnosti používání, a ulehčí tak vyhledávání oblíbených kontaktů.

Nejasná hranice mezi obsahem od soukromých uživatelů a od profesionálních tvůrců často způsobovala různé vedlejší efekty, mátla uživatele v pravdivosti informací a vytvářela tlak, aby i soukromé příspěvky byly kvalitativně co nejlepší. 

Snapchat proslul především svým konceptem zobrazení fotografií a videí na omezený časový úsek, než je sám smaže. V minulosti chtěl tento koncept koupit Mark Zuckerberg, který ovládá Facebook, Instagram nebo WhatsApp.