Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Sněmovna upozorňuje novináře, aby dovnitř chodili slušně oděni

„Všechny osoby v sandálech, krátkých kalhotách, tričkách, čepicích či v jinak nevhodných oděvech budí pohoršení.“

  • ČTK
  • 06. 06. 2011 14:50
Ke své zprávě nabízí ČTK toto ilustrační foto. Repro: Fotobanka ČTK

Ke své zprávě o údajně nevhodném ustrojení novinářů nabízí ČTK toto ilustrační foto. Repro: Fotobanka ČTK

Navzdory současnému horkému počasí by novináři neměli při vstupu do Poslanecké sněmovny zanedbávat společenská pravidla ohledně oblékání. Nabádá je k tomu sněmovní tiskový odbor. „Všechny osoby v sandálech, krátkých kalhotách, tričkách, čepicích či v jinak nevhodných oděvech budí pohoršení,“ uvedl v dnešní tiskové zprávě vedoucí tiskového odboru Roman Žamboch.

Upozornění tisku zaslal den předtím, než začne řádná červnová schůze sněmovny, o níž se dá předpokládat, že ji bude doprovázet značný zájem médií. Na programu jednání bude řada vládních reformních zákonů.

Sněmovna podle Žambocha bude trvat na dodržování elementárně únosného oblečení. „Za standardní oděv pokládáme dlouhé kalhoty, košili a sako,“ vysvětlil. Současně upozornil, že v případě nevhodného oblečení nemusí sněmovna pracovníka médií vpustit dovnitř.

Nejde však o žádnou novinku, podobně naléhal na představitele sedmé velmoci sněmovní kancléř Petr Kynštetr již v roce 2007. Jak tehdy uvedl, není důstojné, když například v létě přijde někdo do sněmovny oblečený v krátkých kalhotách, sandálech či otrhaných džínsech. Požadavek na společenský oděv by podle jeho názoru měl platit obecně, i na jednání výborů, komisí nebo pro tiskové konference.