V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Sobotní finále Souboje seriálů na ČT1 vidělo méně diváků, než filmy na Nově i Primě

  • ČTK
  • 05. 12. 2011 14:16

Finálový večer projektu České televize Souboj seriálů, uvedený v sobotu 3. prosince od 20 hodin na programu ČT1, sledovalo 429 tisíc diváků starších 15 let, tedy 11,6 % diváků u obrazovek.

Nejsledovanějším pořadem sobotního večera byla filmová komedie Růžový panter 2, který odvysílala Nova, měl 915 tisíc diváků (25 % lidí u televize). Před Soubojem seriálů se umístila i komedie Mejdan v Las Vegas, kterou na TV Prima sledovalo 663 tisíc diváků.

Souboj seriálů postupně představil šest pilotních dílů seriálů Babička na inzerát, Sedmerák, Ambasáda, Úřad, Mazáci a Cirkus Bukowsky. Na základě hlasování televizních diváků se vítězem projektu stal rodinný seriál Babička na inzerát, který ve finále porazil komediální crazy seriál Ambasáda a detektivní seriál Cirkus Bukowsky.

Vítěznou Babičku na inzerát v příštím roce natočí Česká televize a bude mít 13 dílů.

„Souboj seriálů vznikl pod starým vedením ČT a nový management jej zdědil,“ distancoval se od rozhodnutí svého předchůdce Radana Dolejše čerstvý ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich.

„Nový programový tým teď musí výsledky a perspektivy projektu analyzovat a v řádu týdnů se rozhodne, zda se natočí jeden seriál nebo dva. O tom je nutné mluvit především s tvůrci. ČT potřebuje garanci, že vedle pilotu je i dost kvalitních scénářů na celý seriál. Jedna věc je zdědit Souboj seriálů, druhá zodpovědně nechat natočit seriál pro léta příští.“