V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Sobotnímu večeru vévodila dvojpremiéra seriálu Primy Obchoďák

Sledovanost televizních pořadů v sobotu 8. září

Seriál Obchoďák je vůbec nejdražším projektem Primy. Televize v něm využije i Ondřeje Sokola, populární tvář svého skečového pořadu Partička. Foto: TV Prima

Seriál Obchoďák je vůbec nejdražším projektem Primy, který má podle jejího tvrzení vymazat rozdíl mezi ní a Novou. Prima v něm využije i Ondřeje Sokola, populární tvář svého skečového pořadu Partička. Foto: TV Prima

Nejsledovanějšími pořady sobotního večera se staly dva díly seriálu Obchoďák, nového cyklu, který se televize Prima nakonec rozhodla uvést o víkendu a pokračovat s ním bude každé úterý a čtvrtek od půl desáté. První hodinový díl od 20 hodin získal 767 tisíc diváků starších patnácti let (při podílu na sledovanosti 23,7 %), druhý 830 tisíc (podíl 26 %).

Ukazuje to měření sledovanosti ATO-Mediaresearch.

Primě nejvíc konkurovala veřejnoprávní ČT1. Její Trapasy od osmi do devíti sledovalo 549 tisíc lidí (podíl 17,2 %), následnou Hitparádu zábavy pak 507 tisíc (podíl 15,4 %). Nova dávala v sobotu film Harry Potter a Kámen mudrců, ten mezi půl devátou a půl dvanáctou zajímal v průměru 441 tisíc lidí (podíl 15,5 %).

Pro sebe nadprůměrnou část diváků si v sobotu po osmé ukrojila sportovní ČT4, díky fotbalové kvalifikaci Dánsko-Česko (345 tisíc diváků, 11,1 %) a Prima Cool se snímkem Na ostří nože (204 tisíc, 6,3 %). Televize Barrandov dosáhla Pravdivým příběhem Ivety B. (162 tisíc, 5,1 %) a Barrandovským videostopem (155 tisíc, 4,7 %) průměrného podílu.

Sobotní prime time (hlavní vysílací čas mezi 19. a 22. hodinou) tak nejlépe vyzněl pro Primu (podíl na sledovanosti 24 %), následovala Nova (21,9 %), ČT1 (16,4 %) a ČT4 (9,5 %).