V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Sociální komunikaci dělá pro McDonald’s Bubble

Obsahová agentura Lukáše Kořínka chce ukázat hamburgery „reálnýma očima zákazníků“.

Big Mac. Ilustrační foto: McDonald’s

Big Mac. Ilustrační foto: McDonald’s

Novým partnerem řetězce rychlého občerstvení McDonald’s pro sociální média na českém a slovenském trhu se stala obsahová agentura Bubble Lukáše Kořínka. Vyhrála tendr, jehož se zúčastnily tři agentury.

Pro McDonald’s Bubble zajistí tvorbu obsahu a komunikaci na sociálních sítích. Podle agentury půjde o „autentickou komunikaci, která bude relevantní pro jednotlivé cílové skupiny, například pro náctileté, nebo pro rodiče“. Obsah zaměřený na mladší publikum chce agentura vytvářet ve spojení s jeho současnými influencery, kteří mají sdílet vlastní reálné zkušenosti a zážitky spojené se značkou McDonald’s.

„Budeme využívat přirozené fotky a pracovat s reakcemi na aktuální události. Velký důraz budeme klást také na proaktivní community management – navazování kontaktů s fanoušky a přirozené vstupování do konverzací,“ slibuje Kořínek.

„Bubble představila oproti konkurenčním agenturám odlišný koncept pro působení značky McDonald’s na sociálních sítích. Přesvědčila nás prezentací McDonald’s produktů reálným pohledem zákazníků, navrhla segmentaci cílových skupin a rozvržení strategie přes jednotlivé sociální sítě. Od spolupráce si také slibujeme proaktivní komunikaci na sociálních sítích,“ tvrdí marketingový manažer McDonald’s Martin Jiruška

Digitální komunikaci pro McDonald’s povede ředitelka accountů Eva Tuháčková, textovou část budou mít na starost Jiří Markvart a Jana Smokoňová. Fotografie a umělecký dohled zajistí Silvia Kolesárová, která do Bubble nastoupila letos v červnu.