Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Sociální sítě v iDnes přebírá Černá, Zlatkovský odchází do Respektu

Dosavadní editor sociálních sítí se z Mafry vrací do Economie.

Michal Zlatkovský a Michaela Černá

Michal Zlatkovský a Michaela Černá

Hlavní správkyní sociálních sítí zpravodajského webu iDnes.cz bude od března Michaela Černá, která dosud píše pro internetové Lidovky.cz téhož vydavatelství Mafra. Vystřídá tak Michala Zlatkovského, který se vrací do Economie. Odtamtud odcházel loni v září, stejně jako nyní v Mafře tam dělal editora sociálních médií, v redakci iHNed.cz. Teď od 1. března má pomáhat s webem časopisu Respekt.

Deník Mladá fronta Dnes na Twitteru, kde má bezmála 9.000 followerů, začal přesměrovávat příznivce na účet webu iDnes.cz, s téměř 15.000 followerů. Podobně se už na Facebooku používá jenom značka iDnes.cz, dosud tam nasbírala přes 49.000 fanoušků. V redakci se bude také diskutovat o tom, zda používat i další sítě, konkrétně třeba Google+.

Kromě sociálních sítí se redaktorka Černá v redakci iDnes hodlá dál věnovat psaní o médiích, jako dosud v Lidovkách. Doplňovala by tak Hanu Válkovou, také ta se specializuje na mediální témata.