V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Sodexo má mobilní aplikaci na stravenky i volný čas

Poskytovatel zaměstnaneckých benefitů Sodexo spustil aplikaci Sodexo Mobilní platba, skrze kterou mohou zaměstnanci platit stravenkami z mobilního telefonu. Služba se týká pouze těch, kterým zaměstnavatel poskytuje karetní benefity, a to jak stravenky, tak volnočasové aktivity. Aplikace je zatím funkční jen pro mobilní telefony s operačním systémem Android a technologií NFC. Aktuálně se tímto způsobem dá platit u zhruba 15.000 smluvních partnerů firmy Sodexo.

Nová aplikace Sodexa umožňující platby

Nová aplikace Sodexa umožňující platby

Nová aplikace Sodexa umožňující platby

Nová aplikace Sodexa umožňující platby

„Platba mobilním telefonem v našich partnerských restauracích, sportovních a zábavních centrech a na mnoha dalších místech je uživatelsky přívětivá. Před první platbou je třeba registrovat se v Osobním účtu a mít aktivovanou kartu. Poté si uživatel stáhne samotnou aplikaci a zaregistruje svou benefitovou kartu od Sodexo. Registrace karty proběhne okamžitě. Pak už stačí přiložit telefon k terminálu a máte zaplaceno. Přístup k platbě mobilem je chráněn PINem,“ vysvětlil Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity. Firma chce tímto krokem podle Čapka reagovat na zvyšující se digitalizaci ve svém odvětví i mimo něj.

Kromě aplikace mobilní platby Sodexo disponuje už delší dobu aplikací Sodexo Osobní účet, která má držitelům karet zajistit přehled a správu účtu stravenek a volnočasových benefitů. Stejnou aplikací pro český trh disponuje třeba také provozovatel benefitů Edenred.

Sodexo nabízí v digitalizované verzi stravenky pod názvem Gastro Pass Card, v karetní verzi má volnočasové stravenky pod názvem Flexi Pass Card. Obě dvě zmíněné verze může zaměstnavatel poskytovat pod kartou Multi Pass Card, kterou Sodexo nabízí od letošního května. Od letošního září má Sodexo také kartu ActivePass, kterou vyvíjí ve spolupráci s firmou Creative Dock. ActivePass je benefitovou kartičkou hlavně na sport, pod její rozšířenou verzi ActivePass Plus patří také vstupy do zoologických a botanických zahrad, naučných parků a dalších.