V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Sodexo vedle stravenek nabízí kartičku ActivePass pro sport a volný čas

Nová karta ActivePass od firmy Sodexo

Nová karta ActivePass od firmy Sodexo

Distributor firemních benefitů Sodexo Benefity, který je známý především papírovými stravenkami, rozšířil svou nabídku o plastovou kartou ActivePass. Ta zaměstnancům ze zapojených firem zvýhodní platby ve sportovních, relaxačních, volnočasových a sezónních zařízeních. Míst, kde se bude dát karta využít, má být po celém Česku 1.000 a platit v nich bude na vstup jednou denně s použitím karty jednotná zvýhodněná cena. „V současné době mohou uživatelé navštěvovat přes 350 sportovišť a volnočasových zařízení po celé republice. Měsíčně se nám daří přidávat okolo 150 míst,“ přiblížil Lukáš Pokorný, šéf obchodního týmu Active Pass.

Obdobnou kartu Sodexo provozuje například v Rakousku, Polsku, Bulharsku, Rumunsku nebo Rusku. V Česku bude ActivePass konkurovat v oblasti sportu například karta MultiSport, která je rovněž často využívána jako zaměstnanecký benefit. Podobný produkt nabízí také druhý hráč na poli zaměstnaneckých benefitů Edenred, který prodává slevové poukázky Ticket Sport & Kultura. „Držitelé karet budou moci navštěvovat nejen sportoviště, ale třeba i laser game arény - v tomto chceme udělat jeden krok dál,“ podotýká Martin Pejša, šéf a majitel firmy Creative Dock, v níž projekt ActivePass ve spolupráci se Sodexem vznikl.

Karta má dvě úrovně - základní variantu ActivePass a rozšířenou variantu ActivePass Plus - nabízí zlevnění do zoologických zahrad, naučných parků, bobových drah a další zážitkových aktivit. „S kartou ActivePass cílíme na ‚ultra sporťáky‘, kteří se aktivně věnují různým druhům sportů na denní bázi, a také se zaměřujeme na aktivní lidi, kteří sportují nepravidelně, rádi zkouší nové věci a vyhledávají zážitky. Rozšířenou variantu ActivePass Plus pak ocení především rodiny s mladšími dětmi, které aktivně tráví volný čas a kartu využijí pro rodinné zážitkové aktivity,“ říká Milan Zelený, ředitel pro inovační projekty ve firmě Sodexo Benefity.