V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Sonnentor přidává latte s příchutí kardamonu a červené řepy

Výrobce bio čajů a koření Sonnentor uvedl na trh dvě novinky z řady Latte pro přípravu mléčných kořeněných nápojů. Jedná se o směs Kardamom Latte a Červená řepa Latte. Firma se tak snaží navázat na aktuální oblibu „zlatého mléka“, což je nápoj připravený ze směsi koření s převahou tmavožluté kurkumy. K přípravě zmíněných nápojů se používá právě horké mléko, kterým se směs zalije. K dalším novinkám Sonnentoru patří řada pěti směsí bylinných čajů a koření s názvem Štěstí je..., která dostala zároveň i etikety v novém designu. Na Velikonoce pak výrobce připravil limitovanou edici bylinného čaje s ovocem Veselé Velikonoce.

Nové čajové směsi pro přípravu latte nápojů

Nové směsi pro přípravu kořeněných mléčných nápojů

Kolekce Wellness čajů Sonnentor

Kolekce wellness čajů Štěstí je... od Sonnentor

Velikonoční speciál od Sonnentoru

Velikonoční speciál bylinného čaje s ovocem od Sonnentoru

Ačkoliv je Sonnentor česká firma, 85 % podílu v ní drží Rakušané - 70 % má Johannes Gutmann a 15 % pak stejnojmenná rakouská firma Sonnentor Kräuterhandels-gesellschaft. Současný ředitel firmy Josef Dvořáček vlastní 10 % obchodního podílu a zbylých 5 % připadá českému spoluzakladateli Tomáši Mitáčkovi. V loňském roce vykázala společnost tržby v hodnotě necelých 243 milionů Kč a 73 % výrobků exportovala. 

Sonnentor sídlí na jihu Moravy v Čejkovicích u Hodonína, kde má rovněž svou výrobnu, v níž od začátku 90. let zpracovává byliny a koření z ekologického zemědělství. V současnosti zaměstnává 110 lidí. Kromě toho také od roku 2014 poskytuje zážitkové exkurze přímo ve výrobě v rámci vlastního turistického projektu Bylinkový ráj. Za minulý rok tvořily příjmy z těchto aktivit okolo 9 % tržeb. Kompletní sortiment je k dostání v prodejnách zdravé výživy, v obchodech s dárkovými předměty, prostřednictvím e-shopu a ve vlastních prodejnách. Ty sídlí v Praze v Jindřišské 20, v Brně na Šilingrově náměstí, podniková prodejna je v Čejkovicích.