V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Sony ovládne hudební vydavatelství EMI

  • ČTK
  • 22. 05. 2018 10:00

Japonský technologický a zábavní gigant Sony se dohodl na koupi kontrolního podílu v hudebním vydavatelství EMI Music Publishing za zhruba 2,3 miliardy dolarů (kolem 50 miliard Kč). Oznámila to v noci na dnešek firma. Divize Sony Corporation of America podle dohody koupí zhruba 60% podíl v EMI od saúdsko-arabské investiční společnosti Mubadala. Podíl Sony v EMI se tak zvýší ze současných 30 na 90 %.

EMI sídlící v Londýně patří mezi největší hudební vydavatelství na světě a vlastní práva na zhruba dva miliony písniček, včetně nahrávek legendární britské skupiny Queen, uvedla BBC. Dohoda podle agentury Reuters představuje největší akvizici Sony pod vedením nového generálního ředitele Keničira Jošidy. Transakce však ještě musí získat souhlas ze strany regulačních orgánů.

„Jsme nadšeni, že můžeme přivést EMI Music Publishing do rodiny Sony a udržet si pozici jedničky v odvětví hudebního vydavatelství,“ uvedl Jošida. „Věřím, že tato akvizice bude obzvlášť významným milníkem pro náš dlouhodobý růst,“ dodal. Sony už podle BBC vlastní práva na zhruba 2,3 milionu písniček, včetně nahrávek skupiny Beatles.