Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Sorrellem vedená WPP, největší světová reklamní skupina, zvýšila zisk téměř o třetinu

Společnost, která vlastní reklamní agentury JWT či Ogilvy & Mather, počítá s růstem také letos.

  • ČTK
  • 05. 03. 2011 20:05

Zisk největší světové reklamní skupiny WPP se v loňském roce zvýšil téměř o třetinu na 851 milionů liber (zhruba 24 miliard Kč). Výsledky společnosti byly podpořeny oživením amerického trhu s reklamou ve čtvrtém čtvrtletí. Informovala o tom BBC.

Tržby společnosti, která vlastní například reklamní agentury JWT a Ogilvy & Mather, stouply o 7,4 procenta na 9,3 miliardy liber. „Celoroční výsledky byly silné a překonaly očekávání,“ řekl agentuře Reuters analytik Alastair Reid z firmy UBS.

Generální ředitel podniku Martin Sorrell nicméně upozornil, že stále existují důvody k opatrnosti, jako jsou například problémy s dluhy v eurozóně či nepokoje na Blízkém východě.