V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Soud přikázal Digi TV vrátit placené stanice AMC

Spor satelitního operátora Digi TV ze skupiny Lama Energy Group Petra Lamicha a místní pobočky americké televizní sítě AMC se dostal před soud. Městský soud v Praze už 18. září rozhodl předběžným opatřením, že Digi TV musí do své nabídky okamžitě vrátit placené stanice AMC, který vyřadila začátkem září. Soudní verdikt se konkrétně týkal společností TV Programming & Media a Digi CZ ze skupiny Digi TV. Dnes o tom informovala druhá strana sporu AMC Networks International Central and Northern Europe.

„Digi CZ Group však ignoruje jak rozhodnutí soudu, tak nespočet stížností předplatitelů, kteří nemají přístup k oblíbeným pořadům a sportovním přenosům, a stanice do vysílání zpět dosud nezařadila,“ prohlašuje AMC. Jde o programy Sport1, Sport2, SportM, dětské Minimax, Megamax, JimJam, zábavně-vzdělávací Spektrum, TV Paprika a Spektrum Home a filmové AMC a Film+. Digi TV rozhodnutí soudu do dnešního dne nekomentovala.

V den, kdy soud rozhodoval, tedy 18. září, Digi TV vyzvala AMC prostřednictvím tiskové zprávy „ke spolupráci za transparentních podmínek“. „Jsme připraveni ze všech námi dříve vysílaných programů AMC vytvořit AMC balíček a nabídnout jej našim zákazníkům za cenu, kterou si určí samo AMC. Celý výnos z prodeje AMC balíčku, po odečtení DPH a našich nákladů na zajištění vysílání, připadne AMC,“ slibuje Digi TV v otevřeném dopise adresovaném AMC. Reakci si přitom vymiňovala do konce září. K dohodě obou stran zatím nedošlo.

Otevřená výzva Digi TV směrem k AMC z 18. září 2018

Otevřená výzva Digi TV směrem k AMC z 18. září 2018

Proč vůbec Digi TV programy AMC vyřadila? „Důvodem změny bylo zohlednění preferencí zákazníků, kvality a sledovanosti televizních kanálů i absence dohody se společností AMC ohledně podmínek vysílání jejích televizních kanálů,“ tvrdí Lamichův operátor. Podíl AMC na publiku v Česku tvoří podle oficiálního měření sledovanosti 0,54 %, přičemž Minimax zajímá 0,20 %, Film+ 0,16 %, Spektrum 0,07 %, Sport2 0,06 % a Sport1 0,04 %. Nehledě na vyřazení ze strany Digi TV je k dispozici u větších operátorů UPC a Skylink a řady dalších.