Soud zakázal Skylinku inzerci proti terestrice

  • ČTK
  • 09. 10. 2018 10:20

Provozovatel satelitní televize Skylink musí zastavit reklamní kampaň, která je zaměřená proti pozemnímu televiznímu vysílání. Vyplývá to z předběžného opatření, které vydal Městský soud v Praze na základě návrhu Českých radiokomunikací, dominantního operátora právě terestrického signálu.

Podle Radiokomunikací společnost M7 Group, která placenou satelitní platformu Skylink provozuje, zveřejňuje nepravdivé a zavádějící informace, které mají oslabit bezplatné televizní vysílání. M7 v rámci reklamní kampaně šíří informace, že po přechodu na DVB-T2 přijdou o televizní signál a jedinou možností je přejít na placené satelitní vysílání. Využívají k tomu placenou inzerci v médiích a web Televiznisignal.cz. Ten pro M7 provozuje firma ComGate (Radiokomunikace mají Televizniweb.cz od agentury Taktiq Communications).

Pozemní televizní vysílání prostřednictvím vysílačů v současnosti využívá 58 % domácností v Česku. Na druhém místě je příjem přes satelit, na třetím kabelová televize, nejmenší podíl má IPTV. Na nový vysílací standard pozemní televize DVB-T2 by Česko mělo přejít do roku 2021.