V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Soud zamítl odvolání Primy ve sporu s Fröhlichem

Městský soud v Praze dnes dopoledne zamítl odvolání televize Prima proti loňskému verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 8. Ten v červnu 2017 vyhověl bývalému vedoucímu vydání Primy (a nyní mluvčímu České obchodní inspekce) Jiřímu Fröhlichovi a zrušil jeho vyhazov z května 2014, jenž nastal kvůli neplánované Fröhlichově moderaci Diváckých zpráv. Jaké budou další kroky Primy a zda přistoupí k dovolání k Nejvyššímu soudu, její právní zástupkyně po dnešním jednání nechtěla pro Médiář komentovat.

Jiří Fröhlich. Foto: Vojta Herout

Jiří Fröhlich u soudu na podzim 2016. Foto: Vojta Herout

Advokátka Primy se dnes snažila odvolací soud přesvědčit opět poukazováním na nahrávku telefonátu mezi Fröhlichem a ředitelkou zpravodajství Jitkou Obzinovou. U soudu se totiž dřív projednávaly jen textové přepisy zmíněné nahrávky. „Je tam slyšet sestřih,“ argumentovala zástupkyně televize, proč by se měla vzít v potaz i původní, zvuková verze. „V přepisu není znát intonace, smysl,“ řekla také. Soudkyně Jana Knotková této argumentaci nevyhověla.

„Žalobce využil pochybení Tomáše Krause [moderátor Diváckých zpráv přišel na pracoviště pozdě, proto vznikla inkriminovaná situace - pozn. red] a vědomě se připravil na vysílání už dřív,“ zopakovala dřívější argument s konkrétním odkazem na to, že Fröhlich měl zrovna u sebe čistou košili. „Košili na pracovišti měl vždycky náhradní,“ opáčil právní zástupce Jiřího Fröhlicha, podle něhož byl jeho mandant druhý den po události „nevycválaně vyhnán“ z pracovní porady vedené Obzinovou, kde se vše řešilo.

Soud dnes určil Primě zaplatit žalujícímu asi 56.000 Kč na celkových soudních výlohách. Vedle nákladů na řízení se Jiří Fröhlich hodlá v jiném řízení soudit s Primou o náhradu mzdy, nárok za jeden rok už k soudu podal. V minulosti se pokusil - jak nabádala i soudkyně - o dohodu, Prima to ale odmítla.