V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Soud zamítl žalobu Českého rozhlasu proti koupi české BBC koncernem Lagardere

Novým majitelem BBC je francouzský koncern Lagardere, jehož českou pobočku řídí Michel Fleischmann. Foto: Profimedia.cz, Stanford

Novým majitelem tuzemské BBC je francouzský koncern Lagardere, jehož českou pobočku řídí Michel Fleischmann. Foto: Profimedia.cz, Stanford

Městský soud v Praze zamítl žalobu Českého rozhlasu proti rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, kterým regulátor souhlasil s převedením podílu BBC na společnost Lagardere. Ta o tom informovala s tím, že daným převodem nebyla a ani nemohla být formálně ani věcně dotčena žádná práva veřejnoprávního rádia, které do konce letošního února dodávalo BBC český program do jejího anglického vysílání.

Od 1. března pak stanici BBC v Česku převzal podnik Lagardere a přestal vysílat bloky od Českého rozhlasu. Ten se na radě pro vysílání dohodl, aby byl účastníkem příslušného řízení ke změně vlastnictví tuzemské firmy BBC Radiocom. Soud nyní Český rozhlas z účasti na řízení vyloučil.

To namítali manažeři Lagardere už dřív. „Změna vlastníka nijak nemůže ovlivnit práva a povinnosti licencované společnosti. A to dokonce ani za situace, kdy v době převodu měl ještě Český rozhlas účinnou, byť už vypovězenou, smlouvu s BBC Radiocom,“ argumentují. Jsou přesvědčeni, že soud zároveň vyřešil i podstatu sporu, tedy že Lagardere dál bloky v češtině nemusí brát od Českého rozhlasu.

Rada nicméně v minulosti upozornila Lagardere, že porušuje původní licenci vypuštěním pořadů od Českého rozhlasu a zařazováním hudby.