V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Soud zrušil Partners pokutu za Čtvrtníčkovu reklamu s klauny

„Zvítězil zdravý rozum nad byrokracií a úřednickou zlovůlí,“ jásá právník firmy.

Kristán s Petrem Čtvrtníčkem pojali kampaň jako rozhovory starého klauna s mladším kolegou

Kristán s Petrem Čtvrtníčkem pojali kampaň jako rozhovory starého klauna s mladším kolegou

Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí regulační rady pro vysílání o uložení pokuty 200.000 Kč společnosti Partners Financial Services za předloňský reklamní spot s klauny a lvem řvoucím hlady. Jednoho z klaunů představoval mim Boris Hybner, který s mladší kolegou rozmlouvá o finanční soběstačnosti ve stáří. „Nechcete-li v penzi řvát hlady, zavolejte nám, Partners, připravte se na svůj důchod už dnes,“ zazní na konci. Spot je dílem agentury Kristián, režíroval ho Petr Čtvrtníček.

Rada argumentovala tím, že reklamní spot na téma budoucích důchodů je v rozporu s dobrými mravy, neboť nepřípustně využívá motiv strachu. Soud podle společnosti rozhodl, že reklama nevyvolávala v divácích pocit strachu kvůli budoucím nízkým důchodům. Naopak jde o problematiku, která je známá i ze sdělovacích prostředků, a nemůže proto vyvolávat například pocit úleku či překvapení.

„Rozhodnutí je pro nás jasným signálem toho, že zvítězil zdravý rozum nad byrokracií a úřednickou zlovůlí,“ uvedl ředitel úseku právních služeb a compliance společnosti Partners Vít Mikolášek. Dodal, že spot diváka mimo jiné přiměje zamyslet se nad tématem dostatečného zajištění na stáří.