Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Soukeník je jako konzultant v Communication Lab

Štěpán Soukeník

Štěpán Soukeník

Komunikační agentura Communication Lab rozšiřuje svůj tým. Na pozici konzultanta nastoupil počátkem dubna Štěpán Soukeník. V týmu agentury z pražského Karlína má na starosti především korporátní komunikaci a strategické poradenství pro klienta Facebook. Soukeník v posledních letech studoval a pracoval v zahraničí, mimo jiné pro americkou společnost Granicus. V roce 2011 spoluzaložil web Markething.cz, zkušenosti nasbíral v agenturách Ogilvy a Havas, kde dělal pro klienty z digitální ekonomiky, energetiky či technologií.

Agentura Communication Lab vznikla v roce 2015 a specializuje se na korporátní komunikaci a klienty z oblasti designu a bydlení. Kromě Facebooku jsou jejími klienty Ekonomické stavby, Halla, jazykovou agenturou Skřivánek, Topstone, digitální agentura Taste, LP Legal či Komora právní odpovědnosti. Agenturu vlastní Jiří Ďurovič, v jejím čele stojí Michaela Studená.