V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Soukup na Barrandově ruší své čtyři pořady z 11

Aréna Jaromíra Soukupa

Aréna Jaromíra Soukupa končí. Foto: TV Barrandov

Televize Barrandov, kterou většinově vlastní a řídí Jaromír Soukup, přestane vysílat čtyři jeho pořady Aréna Jaromíra Soukupa, Duel Jaromíra Soukupa, Jaromír Soukup LiveTýden podle Jaromíra Soukupa. Agentuře ČTK to dnes řekla mluvčí televize Marie Opálková. Soukup, který v současnosti moderuje 11 pořadů, ohlásil, že změna nastane od pondělí 28. ledna. Redukovat svou produkci se šéf Barrandova rozhodl poté, co ohlásil svůj vstup do politiky se svým hnutím List Jaromíra Soukupa, na což politici z některých stran reagovali tím, že do jeho pořadů už chodit nebudou, když se stal jejich konkurentem.

„Dvakrát týdně se potkávám v debatách s politiky, abych slyšel, co by se mělo, ale ne, co se stane. Je to neuvěřitelné. Skoro nikdo nehovoří o tom, co prosadil, nebo nesnese kritiku za to, co udělal. Všichni vám tvrdí, co by se mělo udělat, a to se přitom nesetkávám s žádnými komunálními politiky z Horní Dolní, ale s nejvyššími tuzemskými ústavními činiteli, s předsedy stran, současně poslanci, šéfy různých komisí, výborů, s ministry a tak dále. A mě už to prostě nebaví, mě to prostě nebaví! Kdybyste to slyšeli! Po natáčení jsou většinou otevření a říkají celkem otevřeně, co se zvoralo, co se nezvoralo, co by se udělat ještě mělo více, co vylepšit a tak. Po natáčení jsou docela normální. Ale při tom natáčení to je příšerný!“ naříkal Jaromír Soukup před diváky ve čtvrtek večer v Mých zprávách.

„Vždyť se to nedá poslouchat! A mě už prostě nebaví tadytěm pytlíkům dělat permanentní kampaň na to jejich ‚mělo by se‘,“ pokračoval. „Dva roky tady těmhletěm cintalům, slintalům, pardon pytlíkům, teda politikům, tradičním politikům, umožňuju, aby je týdně vidělo téměř dva miliony diváků, tedy potenciálních voličů. Dva roky tady poslouchám ty jejich řeči, které mnohdy nemají hlavu ani patu,“ prohlásil. „Už toho mám dost,“ uzavřel. „Od pondělí ruším všechny diskusní pořady, které vám, divákům, už vůbec nic nedávají,“ informoval. Třeba obsah Arény Jaromíra Soukupa přitom sám zhodnotil jako „bohapusté tlachání“.

Zbylé pořady Jaromíra Soukupa

  • Týden s prezidentem
  • Kauzy Jaromíra Soukupa
  • Interview Jaromíra Soukupa
  • Instinkty Jaromíra Soukupa
  • Takhle tu žijeme!
  • Moje zprávy
  • Moje zprávy plus

Tento týden se na obrazovky Barrandova vrátila zpravodajská relace Naše zprávy, kterou Soukup zrušil loni v létě a na podzim nahradil pořadem Moje zprávy. Ten ale podle regulační rady pro vysílání není zpravodajskou relací, Barrandov tak neplnil podmínky licence. Obnovené Naše zprávy to mohou formálně napravit, nicméně televize je vysílá v úsporné podobě - jen čtené, se stopáží kolem 10 minut, navíc krátce před půlnocí.

Žena Zemanova kancléře Alexandra Mynářová jako hlasatelka zpráv Barrandova

Žena Zemanova kancléře Alexandra Mynářová jako hlasatelka zpráv. Repro: TV Barrandov

Podle údajů Asociace televizních organizací (ATO) skupině Barrandov - kromě hlavního kanálu má tři další - klesl loni celodenní podíl na sledovanosti o 1,7 procentního bodu na 7 %. Soukup sám ve čtvrtek na obrazovce řekl, že ukončit vybrané pořady mu „tak trochu napovídají čísla sledeovanosti“.