V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Soukup ohlásil, že bude kandidovat na prezidenta

Mediální podnikatel Jaromír Soukup se hodlá v roce 2023 ucházet o prezidentský úřad. Kandidaturu ohlásil v televizi Barrandov, kterou vlastní. „Když jsem viděl tu velkou podporu ze strany veřejnosti, tak jsem přemýšlel, že to stojí za zvážení. A rozhodl jsem se, že to v tom roce 2023 opravdu zkusím,“ potvrzuje to také na Instagramu.

Mnohonásobný moderátor uvedl, že dotazů na svoji případnou prezidentskou kandidaturu dostává řadu. „Já o tom docela vážně uvažuji. Ta věc přijde v roce 2023. A když vidím docela slušnou podporu ve výzkumech, vysokou známost mého jména, skoro 90 procent, a poměrně málo lidí, zhruba jenom okolo 10 procent, kteří mě opravdu nemusí, tak o tom uvažuji,“ uvedl Soukup. Posléze řekl, že kandidovat skutečně zkusí. „Uvidíme, jak to dopadne,“ dodal.

Soukup v lednu založil založil hnutí List Jaromíra Soukupa, jeho předsedou se ale stát nehodlá a do nadcházejících voleb do Evropského parlamentu osobně nepůjde. Ve své televizi každý týden hostí stávajícího prezidenta Miloše Zemana, který od roku 2018 slouží druhý pětiletý mandát a znovu kandidovat nebude.

Soukup se kolem politiky angažoval už dřív. Pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a později financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.