Soukup popřel vazby na firmu za inzerátem v Blesku i to, že má účet na Twitteru

Účet @JaromirSoukup se v průběhu ledna na Twitteru objevoval a zase mizel. Dnes mediální podnikatel popřel, že je jeho.

Majitel přední tuzemské mediální agentury Médea a vydavatelství Empresa Media Jaromír Soukup se distancoval od společnosti Image CZ, kterou mediální agentura Mindshare označila za firmu, přes níž se do čtvrtečního a pátečního Blesku dostal nepodepsaný inzerát napadající prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga.

„Společnost Médea, ani Jaromír Soukup, nemá již více než 10 let žádné obchodní, ani osobní vazby se společností Image CZ, a. s.,“ prohlásil mediální podnikatel prostřednictvím webu časopisu Týden, který mezi jinými vlastní. Web Mediaguru.cz mediální agentury PHD připomněl, že Image CZ vedou lidé z vedou bývalí manažeři Médey Roman Heřman a Jiří Tošer a v letech 1997 až 2000 figuroval v představenstvu i Soukup.

(Agentura Mindshare ve své páteční omluvě nejprve ukázala na společnost s ručením omezením Image CZ se sídlem ve Zlíně, po dotazu jednoho z diskutujících se opravila, že šlo o pražskou stejnojmennou akciovou společnost Image CZ, o níž se v pondělí vyjadřoval web Mediaguru.cz a následně Soukup.)

„Na Twitteru nejsem“

Majitel Médey také prohlásil, že účet na Twitteru @JaromirSoukup, který po Novém roce zaujal českou internetovou komunitu, není jeho, byť nese jeho jméno a příjmení. „K množícím se dotazům ohledně účtu na Twitteru zároveň Jaromír Soukup uvedl, že žádný účet na Twitteru nemá, a tudíž na něm ani nic nezveřejňuje,“ uvedl ve zmíněném prohlášení na Týden.cz.

Účet @JaromirSoukup má zajímavý příběh. Na Twitteru se objevil začátkem ledna, konkrétně 5. ledna, kdy archiv Klábosení.cz zaznamenal první tweet o tom, že Miloš Zeman si už měsíce toužebně přeje do 2. kola prezidentské volby Jana Fischera, o němž se v zápisku hovoří jako o „ideálním Mr. Beanovi“.

Screenshot účtu @JaromirSoukup, pořízený 8. ledna 2013

Screenshot účtu @JaromirSoukup, pořízený 8. ledna 2013

Minulý týden si například šéfredaktor Lidových novin Dalibor Balšínek všiml, že účet z Twitteru zmizel.

Dnes přes den byl účet opět dostupný, jen s vymazanými staršími tweety a několika posledními. Nyní - kolem pondělní desáté večerní - opět neexistuje, Soukup popřel jeho autenticitu ve zmíněném článku vydaném na Týden.cz v 18.44. Archiv zveřejněných tweetů je stále k dispozici na Klábosení.cz.