Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Soukupův Barrandov točí seriál Sousedé

Televize Barrandov uvede na podzim vlastní nové cykly, najmě dlouhodobý vztahový seriál.

Zleva Jaromír Soukup, Honza Musil, Kateřina Kristelová. Foto: TV Barrandov

Hlavní tváře podzimního schématu televize Barrandov. Zleva Jaromír Soukup, Honza Musil, Kateřina Kristelová. Foto: TV Barrandov

Poté, co se majitel a generální ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup pustil do moderování publicistických pořadů stanice, přibírá si další tvůrčí aktivitu. Nově stojí za chystaným seriálem Sousedé. Ten se v červnu začal natáčet v barrandovských ateliérech a na obrazovce Barrandova se má objevit „velmi brzy“, konkrétně v podzimním programovém schématu. Má se vysílat čtyřikrát týdně, vždy v pondělí, úterý, pátek a sobotu od 20.15. Premiéru bude mít v pondělí 14. srpna.

Sousedé. Foto: TV Barrandov

Sousedé. Foto: TV Barrandov

Televize ho označuje za svůj největší projekt. „Seriál Sousedé je největší projekt, do kterého jsme se kdy pustili. Stojí desítky milionů korun a zatím plánujeme 80 dílů,“ přiblížil Soukup. „Má jít o dlouhodobý vztahový seriál, který bude sledovat především mezilidské vztahy lidí, kteří žijí vedle sebe, v šesti domech. „Bude zahrnovat vztahovou linku jednotlivých postav rozdělenou do jednoho týdenního příběhu,“ naznačil Soukup.

Nápad začít točit Sousedy vzešel podle oficiálního sdělení Barrandova začátkem března přímo od Soukupa při debatě s Honzou Musilem, ředitelem vlastní tvorby a šéfdramaturgem Barrandova. „Vidíme, jak fungují v naší televizi vztahové pořady, ať už Soudkyně Barbara, nebo Nebezpečné vztahy, a diváci to oceňují. Proto jim chceme nabídnout další formát,“ podotkl Jaromír Soukup. Ze zmíněných debatních Nebezpečných vztahů, které Musil moderuje, právě nový seriál vzešel. „Nebezpečné vztahy jsou vztahy na pracovišti, v rodině, sousedské problémy. Říkali jsme si, že nejvíce konfliktů vzniká tam, kde se lidé scházejí, když přijdou z práce. A tak padlo slovo Sousedé,“ řekl.

Podzim s novinkami vlastní tvorby

„Letos jsme vsadili především na zcela nové tituly a vlastní tvorbu, kterou jsme podpořili známými tvářemi,“ podotkl k podzimnímu schématu Barrandova Jaromír Soukup. Sám bude moderovat celkem čtyři pořady - kromě stávajícím cyklům Duel Jaromíra Soukupa a Týden s prezidentem půjde o úterní Volební speciál a pondělní talk show Instinkty Jaromíra Soukupa s lidmi z české kulturní a společenské scény.

Kromě Sousedů přibude na podzim v programu Barrandova i týdenní seriál Skutečné příběhy. I ten slibuje „pořádnou dávku silných emocí a napětí pramenících z osudů a závažných životních zvratů“. Vycházet bude z diváckých dopisů, jež bude otevírat herec Petr Štěpánek.

Novinkovou show bude pořad Roztoč to! moderovaná Alešem Cibulkou, v němž budou moci diváci denně hrát o ceny. Kateřina Kristelová, která na Barrandově uvádí vztahové diskuse Aféry, dostane na podzim nový bulvární pořad Paparazzi. Na Aféry bude navazovat další novinka, bude to jejich „rozšířená a míň pikantní“ denní talk show Život na houpačce s moderátorem Michalem Jagelkou.

Kromě toho budou pokračovat stávající cykly Exkluziv Kateřiny Brožové, Jak to dopadlo!?, a Můžu dál?, i zmíněné Nebezpečné vztahy a Aféry. S novou, pátou řadou přijde reality show Farmář hledá ženu, moderovat ji bude Alice Bendová.