“Zabíjet značky je dobré,” pravil v pátek na Marketing Festivalu Mark Ritson mimo jiné. Než bude možné jeho přednášku zakoupit na webu akce, doporučujeme jeho vystoupení z března a z října 2018 či z léta 2017 – v něčem stejná, v něčem podrobnější – i jeho starší pohled na sociální sítě.

Soukup zažádal zaregistrovat své politické hnutí

  • ČTK
  • 13. 03. 2019 12:40

Mediální podnikatel Jaromír Soukup si zažádal o registraci nového politického hnutí List Jaromíra Soukupa, ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva Ondřej Krátoška. “V úterý dorazila žádost o registraci,” uvedl. Ministerstvo podle něj nyní bude posuzovat, zda má dokument veškeré náležitosti. Bude například kontrolovat, jestli obsahuje petici alespoň 1.000 občanů požadujících, aby hnutí vzniklo, či stanovy.

List Jaromíra Soukupa

Logo politického hnutí List Jaromíra Soukupa

Soukup o hnutí poprvé hovořil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy 16. ledna. Uvedl, že chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel největší tuzemské mediální agentury Médea a skupiny dalších agentur kolem ní a mediálního podniku Empresa Media, včetně televize Barrandov, se kolem politiky angažoval už dřív. V minulosti pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a později financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.

“Politologové uvedli, že podle nich hnutí v celostátních volbách moc šancí na úspěch nemá, volby do Evropského parlamentu by mu ale mohly vyhovovat. Je v nich malá účast a mandáty se rozdělují celostátně, což umocňuje sílu lídra strany,” uvádí ČTK. Hlasování do Evropského parlamentu se konají letos v květnu.