Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Soukupova Empresa Media dokončila převzetí televize Barrandov s novou licencí

Vydavatelství Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa se definitivně stalo vlastníkem televize Barrandov. V úterý na ni přešlo 99,971 % akcií společnosti Barrandov Televizní Studio, provozovatele celoplošné televize. Soukup televizi loni koupil od společnosti Moravia Steel podnikatele Tomáše Chrenka, cena nebyla zveřejněna.

Vydavatelství podepsalo smlouvu o převodu cenných papírů loni v prosinci. Do vlastnictví Empresy po splnění několika podmínek přešly v tomto týdnu. Nový potvrzený akcionář zároveň jménem Barrandov Televizní Studio požádal Radu pro televizní a rozhlasové vysílání o udělení nové licence, čemuž rada podle své dnešní tiskové zprávy vyhověla.

Mediaguru.cz připomíná, že aby Soukup mohl televizi koupit, novou licenci si vyžádat musel - podle zákona může majitel prodat většinu ve společnosti nejdřív pět let od vydání licence, přičemž Barrandov vysílal na základě oprávnění z listopadu 2011. To v pondělí 13. května zaniklo.

„Empresa Media se jako nový většinový vlastník bude nadále podílet na úspěšném rozvoji TV Barrandov a výrobě zpravodajských a publicistických pořadů, které již dnes dodává do vysílacího schéma (především Hlavní zprávy, Bez cenzury, Otázky dne a další),“ uvedla výkonná ředitelka Empresa Media Kateřina Jelínková.