Soukupova média se loučí s desítkou lidí, odchází i Korecký či Hekrdla

Noví šéfové redakcí chtějí přimět všechny redaktory pracovat pro všechny značky vydavatelství.

Miroslav Korecký připravuje pravidelné Malostranské korekce ve 168 hodin. Repro: ČT

Miroslav Korecký připravuje pravidelné Malostranské korekce ve 168 hodin. Repro: ČT

Mediální dům Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa propustil zhruba desítku lidí. Jsou mezi nimi komentátoři časopisu Týden Miroslav Korecký, který pravidelně vystupuje také v týdeníku 168 hodin České televize, či Martin Hekrdla, jenž přišel před dvěma lety z Práva. Odchody se týkají všech titulů podniku včetně televize Barrandov. Médiáři to potvrdil čerstvý ředitel redakcí Daniel Köppl. Ten vedení Soukupových titulů převzal společně s novým šéfredaktorem Týdne Jaroslavem Pleslem poté, co z firmy odešel František Nachtigall, který teď přešel do Mafry.

Podle Köppla je propouštění jednak snahou dát počet pracovníků „do poměru se situací na trhu“ („Leden a únor nám vyšel obchodně dobře, ale vzhledem k tomu, co se děje na celém trhu, chceme být opatrnější.“), jednak souvisí se záměrem nových manažerů redakce přimět všechny redaktory Empresy pracovat pro všechny značky vydavatelství (kromě Týdne a televize Barrandov, respektive jejích večerních zpráv, firma produkuje web Týden.cz, společenský týdeník Instinkt, bulvární Sedmičku či odborný časopis MarketingSalesMedia), ne jen pro tisk, web či televizi jako donedávna.

„Teoreticky řečeno, aby když píšu do Týdne a zpráva je vizuálně zajímavá, ať ji nabídnu i Barrandovu,“ popsal Köppl.

S šéfredaktorem Pleslem, který zodpovídá právě i za obsahovou dodávku z časopisu do televize, se konkrétně v případě Týdne chtějí „vrátit k podstatě titulu, nenabízet jen prostý souhrn, recyklát zpráv dění z minulého týdne, ale přinést přidanou hodnotu v podobě vlastních témat a původních zpráv“.

Komentátor Miroslav Korecký má už jasno, kam půjde, do podpisu kontraktu to ale nezveřejňuje. V televize chce vedle nového angažmá vystupovat dál. „Další spolupráci s ČT jsem zatím neřešil, protože jsem teprve dnes finalizoval podmínky nové smlouvy. Nebude-li mít ale ČT ani můj nový zaměstnavatel nic proti, rád v tom budu pokračovat,“ napsal Médiáři.