V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Soukupův Barrandov ruší večerní zpravodajství

Místo denní zpravodajské relace nasadí televize pořad, který má dění rovnou komentovat.

Televize Barrandov zásadně změní strukturu svého zpravodajství. Od srpna přestane vysílat dvacetiminutovou zpravodajskou relaci Naše zprávy, kterou dává denně od 18.30. Od září pak slibuje „nový pořad, který bude s nadhledem komentovat aktuální domácí i světové dění“. Podrobnosti zatím nesdělila.

Úpravy programového schématu přicházejí po razantních škrtech v osazenstvu vydavatelství Empresa Media, které Barrandovu dodává zpravodajský obsah. Podle Hlídacího psa dostalo výpověď nejmíň 30 lidí. Empresa Media a Barrandov vlastní a řídí Jaromír Soukup, který po letní pauze bude od září opět moderovat své pořady Aréna Jaromíra Soukupa, Duel Jaromíra Soukupa či Kauzy Jaromíra Soukupa.

Naše zprávy

Logo končící relace Naše zprávy

„Pro ukončení klasické večerního zpravodajského bloku hovoří především fakt, že dlouhodobě klesá zájem diváků o zpravodajství na všech televizních kanálech. Trend klesajícího zájmu diváků o klasické zpravodajství potvrzují nejen výzkumy TV Barrandov, ale například i data z výzkumu Market Media Lifestyle – TGI od Medianu,“ uvedla televize v čele se Soukupem. „Vedení televize se domnívá, že televize musí, stejně jako ostatní média, reagovat na měnící se požadavky a spotřebitelské návyky. Hlavním zdrojem zpráv jsou dnes především online média, což ostatně vidíme velmi dobře i na konzumaci zpravodajského portálu Týden.cz, který spadá do skupiny Empresa Media.“

„Barrandov rozhodně nerezignuje na zpravodajství a publicistiku, jen ji chceme, podobně jako v případě jiných mých pořadů, nabídnout v podobě, která bude pro diváky atraktivní. Věřím, že opakování zpráv z internetu a promítání videí ve stylu sociálních sítí není prostě už perspektivní cesta. V průběhu léta jsme si vyzkoušeli některé nové zpravodajské formáty a nyní víme, že mají šanci uspět,“ tvrdí sám Soukup.