V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Soundtrack Poděbrady 2017

První oficiální ročník mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií

Takový byl trailer Soundtracku v Poděbradech na konci srpna 2016

Takový byl trailer Soundtracku v Poděbradech na konci srpna 2016

Lázeňské město Poděbrady bude ve dnech 24. až 27. srpna 2017 hostit Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady. Festival nabídne unikátní interaktivní zážitek pro celé rodiny - kombinace hudby a moderních technologií včetně videomappingu.

Festival navazuje na loňský festivalový trailer, který proběhl 27. srpna 2016 a v jediném dni ho navštívilo přes 15.000 návštěvníků. První oficiální ročník by tak rád zopakoval úspěch startu z minulého roku. Originální akci připravuje tým hudebníka a producenta Michala Dvořáka, známého z kapely Lucie či z projektu Vivaldianno.

Festival svou novou koncepcí cílí na návštěvníky všech generací – od dětí přes teenagery až po zralé publikum. Pro návštěvníky se chystá i bohatý bezplatný kulturní a společenský program, který vytvoří pravý festivalový zážitek a oživí celé město.

Hlavní hvězdy

Můžeme se těšit na legendárního Oscarem oceněného italského skladatele Nicolu Piovaniho. Cenu získal za hudbu k rovněž oscarovému filmu Život je krásný a je ctěn pro spolupráci s mistry kinematografie jako Federico Fellini (Ginger a Fred, Interview) či bratři Tavianiové (Good Morning Babilonia, Kaos). Nicola Piovani vystoupí s Filharmonií Hradec Králové v sobotu 26. 8. ve 21.00. Jedná se o první a jediné vystoupení v Česku.

Na festivalu vystoupí skupina Lucie se speciálním programem s názvem Lucie ve filmu. Na jediném letošním koncertu v Česku zahraje především skladby, které se kdy objevily ve filmech, a také připomene své nejpovedenější klipy. Můžete se tak těšit nejen na slavnou píseň Amerika, která se stala ústřední písní stejnojmenného filmu režiséra Vladimíra Michálka, i na další hity, které se objevily v úspěšných českých filmech, právě tak jako na videoklipy, jež tyto hity provázely. Kapela vystoupí ve své klasické základní sestavě David Koller, Robert Kodym, P. B. Ch. a ředitel festivalu Michal Dvořák.

Ve světové premiéře bude na festivalu uveden projekt českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P. Muchowa - The Antagonists (hear the movies, watch the music). Samotáři, Grandhotel, Jedna ruka netleská, Václav, Kriminálka Anděl, Ve stínu, Teorie Tygra a mnoho dalších filmových a televizních děl – uvidíme a uslyšíme jedinečné vystoupení s Komorní filharmonií Pardubice a kapelou, ve které hrají osobnosti jako Václav Havelka, Sára Vondrášková, Marek Doubrava, Marek Frič, Jenovéfa Boková a Marie Dorazilová. Koncert proběhne v pátek 25. 8. ve 21.00.

Svou účast na festivalu potvrdil také Jaroslav Uhlíř, tvůrce skvělé filmové hudby (Ať žijí duchové, Trhák, Vrchní prchni, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni). Jeho vystoupení bude pochopitelně určeno především dětskému publiku.

V neposlední řadě stojí za zmínku uvedení filmu Tři oříšky pro Popelku. Geniální hudbu Karla Svobody provede symfonický orchestr s velkoplošnou projekcí filmu. Uvedení pohádky v tomto provedení bude též světovou premiérou.

Karel Svoboda dostane in memoriam Cenu Festivalu Soundtrack, jejímž autorem je akademický sochař Stefan Milkov. Cenu přiletí převzít z Los Angeles dcera Karla Svobody, fotografka Jana Wallace Svobodová. V rámci doprovodného programu uvede festival její fotografickou výstavu v lázeňském parku.

Doprovodný program

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií samozřejmě nabídne zdarma bohatý doprovodný program, díky kterému bude celý lázeňský park naplněn hudbou, uměním a zábavou přinejmenším na stejně vysoké úrovni, jako je tomu u akcí tohoto druhu po celé Evropě. Diváci se opět mohou těšit na příjemné procházky parkem, zapůjčení festivalového kola Scott, méně známé, ale o to lepší kapely různých žánrů, skvělé jídlo, přehlídku moderních technologií a v neposlední řadě zajímavé workshopy ze světa filmové hudby a multimédií.

Vstupenky

Na jednotlivé koncerty jsou prodávány vstupenky v síti Ticketlive. Množství vstupenek je limitováno rozměry koncertního stanu a lístky v předprodeji jsou zvýhodněné oproti prodeji na místě.

Médiář mezi partnery festivalu

Partnery festivalu Soundtrack Poděbrady jsou město Poděbrady, Středočeský kraj a Audi. Oficiálním golfovým hřištěm je Golf Club Poděbrady. O ubytování bude postaráno ve festivalovém hotelu Lázně Felicitas a v síti hotelů Vienna House Czech Republic.

Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Mediálními partnery jsou dále Český rozhlas, Seznam.cz, ČSFD.cz.

Online mediálním partnerem je Médiář.