V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Soundtrack Poděbrady 2018

Festival filmové hudby a multimédií letos přivítá Erica Serru, Čechomor, Ondřeje Soukupa.

Soundtrack probíhá i v podebradském lázeňském parku

Soundtrack probíhá i v podebradském lázeňském parku

Soundtrack Poděbrady zahrne speciální osvětlení tamějšího zámku

Soundtrack Poděbrady zahrne speciální osvětlení tamějšího zámku

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, který se koná od čtvrtka 30. srpna do neděle 2. září 2018 třetím rokem v malebných středočeských lázních, má i letos na programu symfonické orchestry, hudební skupiny, filmové projekce a nejnovější herní technologie.

Čtvrtek 30. srpna

Čechomor zahájí celý festivalový program absolutní hudební a filmovou lahůdkou.

Ve čtvrtek 30. srpna představí fiktivní dokument režiséra Petra Zelenky Rok ďábla v originálním koncertním pojetí s projekcí nejlepších scén z filmu. Snímek z roku 2002 si získal srdce diváků i filmových kritiků. Film se umístil v první desítce nejnavštěvovanějších filmů roku

a získal i řadu prestižních filmových ocenění. Jeho tvůrci získali sedm Českých lvů (nejlepší film, režie, střih, zvuk, hudba, filmový plakát a divácky nejúspěšnější český film), a také hlavní cenu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary - Křišťálový glóbus.

Pátek 31. srpna

Páteční večer má na programu profilový koncert českého hudebního skladatele, držitele Českého lva, Ondřeje Soukupa. Ve světové premiéře za doprovodu symfonického orchestru zazní suity z jeho nejslavnějších titulů - Oscarem oceněného snímku Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Lída Baarová, Requiem pro panenku či Akumulátor 1 a dalších, v doprovodu velkoplošné projekce sestřihu nejlepších záběrů ze zmiňovaných filmů.

Sobota 1. září

Sobotní festivalové odpoledne bude patřit tanci. Taneční show v choreografii Jana Ondera, připravená speciálně pro Soundtrack Poděbrady, provede fanoušky filmu a tance melodiemi ze slavných filmů jako jsou Hříšný tanec, Shrek, Pomáda a další. Originálním tanečním příběhem se protančí oblíbené osobnosti z pořadu StarDance, Jan Onder, vítězka III. řady herečka Dana Batulková, vítězka páté řady atletka Kateřina Baďurová a profesionální tanečníci Michal Padevět, Veronika Lálová a Marek Zelinka.

Sobotní večer přenese návštěvníky festivalu do světa sci-fi a napětí, a to díky hlavní zahraniční hvězdě, kterou bude pro rok 2018 Francouz Eric Serra. Ten do Poděbrad přijíždí se světovou hudební a vizuální show, během které zazní největší hity z kultovních filmů režiséra Luca BessonaPátý element, Leon, Brutální Nikita, Magická hlubina nebo z hollywoodského trháku James Bond: Zlaté oko.

Neděle 2. září

Po loňském úspěšném uvedení pohádky Tři oříšky pro Popelku se symfonickým orchestrem, má festival na programu další klasickou českou pohádku - S čerty nejsou žerty. Hvězdné obsazení, zlidovělé bonmoty z pera Hynka Bočana a Jiřího Justa, nezapomenutelná  hudba Jaroslava Uhlíře čeká na milovníky klasických českých pohádek po nedělním obědě. Pohádka režiséra Hynka Bočana na motivy Boženy Němcové bude uvedena na velkém plátně za doprovodu symfonického orchestru, který naživo provede celý pohádkový soundtrack z pera Jaroslava Uhlíře.

Celý festivalový víkend vyvrcholí v neděli 2. září večer světovou premiérou koncertu jednoho z největších a nejdražších českých projektů všech dob, Kingdom Come: Deliverance. Nejočekávanější česká hra poslední dekády zaznamenala fenomenální úspěch nejen u nás, ale i v zahraničí. Již v prvním týdnu po uvedení na trh se jí prodalo milion kusů!

Historické RPG odehrávající se v Českých zemích v neklidných časech po smrti Karla IV. se pyšní nejen poutavým příběhem, historickou přesností a skvělou grafickou úrovní, ale také neobvykle propracovaným orchestrálním soundtrackem z pera českého skladatele Jana Valty, prokládaným středověkými písněmi Adama Sporky. Jan Valta na nedělním koncertě osobně povede Filharmonii Hradec Králové. Hudba herního hitu bude provedena naživo spolu s nejpoutavějšími video scénami hry.

Hlavní hudební program festivalu již tradičně doplní atraktivní program pro všechny věkové kategorie - filmové projekce, workshopy a obsáhlý doprovodný program, který bude přístupný zdarma na poděbradské kolonádě a v lázeňském parku.