Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Soutěžní AZ Kvíz bude mít pravidelný páteční speciál „Liga mistrů“

Česká televize rozšiřuje páteční vydání populární soutěže AZ kvíz. Od pátku 17. února zařazuje delší, třicetiminutové vydání pořadu z produkce brněnského studia ČT, které má být kláním vítězů čtyř předchozí dílů daného týdne.

Speciály budou chodit každý pátek a televize je nazvala „Liga mistrů“. „V tomto díle se spolu utkají vždy čtyři nejúspěšnější soutěžící ve velkém finále, kde se bude soutěžit až o 100 tisíc Kč,“ informoval šéf programu ČT Milan Fridrich. AZ kvíz měl dosud čtyři vydání týdně, od pondělí do čtvrtka.

AZ Kvíz sledovalo letos v lednu (od 2. do 31. ledna) průměrně 23 % diváků, kteří bývali tou dobou u obrazovek, jinými slovy 5 % české populace. V absolutní číslech to značí 426 tisíc diváků.

Třicetiminutový AZ kvíz Speciál doplní v podvečer na ČT1 pořad Malá farma a poté speciální prodloužené vydání Černých ovcí.