Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Spěváček z Barrandova řídí zprávy TV Zak

Jaroslav Spěváček

Jaroslav Spěváček

Západočeská televize Zak Aloise Valtra má nového šéfredaktora zpravodajství. Stal se jím Jaroslav Spěváček, který posledních osm let vedl zpravodajství a publicistiku celostátně šířené televize Barrandov Jaromíra Soukupa. Na Barrandově byl od jejího startu v roce 2009, nově bude odpovědný za veškerý zpravodajský obsah televize Zak, vysílající v Plzeňském a Karlovarském kraji. Vrací se do ni po necelých devíti letech. V minulosti také řídil redakci Snídaně s Novou.

„Pozici šéfredaktora jsme už několikrát měli, pak jsme ji nahradili vedoucími vydání, kteří měli na starosti především Zprávy. Program jako celek jsem řešil já. Nyní to pro mě už není časově zvládnutelné,“ vysvětluje ředitel regionální televize Zak Viktor Nový, proč se rozhodl pro nového šéfredaktora. Zmíněné Zprávy jsou hlavním produktem stanice Zak. „Určitě se pustíme i do vylepšení stávajících, tradičních pořadů a připravujeme i novinky,“ dodává ředitel Nový.