Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Špička nad Karlínem. Podívejte se, kde nově sídlí mobilní vývojáři Ackee

Tým 50 lidí na 500 metrech čtverečních, v nejvyšším patře kancelářského Danube Housu v pražském Karlíně. To je momentálně firma Ackee trojice Martin Půlpitel (patří mu 35 %), Josef Gattermayer (33 %) a Dominik Veselý (32 %). Během pěti let se firma vyvinula z nadšeneckého startupu z dejvického univerzitního inkubátoru ČVUT k nejvýraznějším týmům pro vývoj mobilních aplikací v Česku. „Všichni jsme se znali z Fakulty informačních technologií ČVUT, kde přednáším. Josef tehdy dělal doktorát a Dominik studoval. Začínali jsme skromně v kanceláři o velikosti dvanáct metrů čtverečních v inkubátoru ČVUT,“ vzpomněl na začátky firmy její šéf Martin Půlpitel.

Z inkubátoru se firma dva roky po vzniku stěhovala do vlastního sídla, také v Praze v Dejvicích, zabíralo 160 metrů čtverečných. Tehdy také přišli první zaměstnanci. Z kapacitních důvodů se letos firma přesouvá znovu. Teď v Karlíně má sídlo nedaleko Strv a v téže budově jako Heureka. Interiér vznikl podle návrhu studia VZ Architekti. Výška stropu je v nejvyšším bodě až 8 metrů. Nechybí stolní tenis, houpačka, relaxační prostory, tiché zóny nebo místnost s jukeboxem a šipkami. Nový prostor se slavnostně otevře ve středu 15. února večer, vrcholem večera má být turnaj v Mortal Kombat.

Čtenáři Médiáře znají Ackee jako častého a úspěšného účastníka soutěžní přehlídky AppParade, v minulosti vyhráli s Fakturoidem, měřičem sexuální aktivity Pokin’, Veselý sám pak s Photoshape „pro ohebné Asiatky“. Ackee stále nejčastěji dělají pro startupy (Dámejídlo.cz, spoluvlastněné Babysitting.today), kromě toho i pro velké firmy (T-Mobile), mají i dceřinku App4Fest, jež dodává aplikace pro české a zahraniční filmové festivaly. „Ze zahraničí máme v současné době přes třetinu zakázek. Letos chceme toto číslo navyšovat,“ podotkl Josef Gattermayer. Letos proto Ackee založilo pobočku v německém hlavním městě Berlíně, odtamtud plánuje poskytovat služby pro tamější trh.